Trabzonspor'da Abdullah Avcı’nın tek isteği var! Geçen sezonki oyun

Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, yarın akşam oynanacak zorlu Galatasaray maçını mutlaka kazanmak istiyor. Şampiyonluk hedefi koyan başarılı teknik adam, oyuncularına mutlu sona ulaşmak için sadece küçük takımları yenmenin yeterli olmadığını, yarıştaki rakiplerini yenmenin de çok önemli olduğunu anlatıyor.

Trabzonspor%E2%80%99da+Abdullah+Avc%C4%B1%E2%80%99n%C4%B1n+tek+iste%C4%9Fi+var%21;+Ge%C3%A7en+sezonki+oyun
ABONE OL
Yarın oynanacak zorlu Galatasaray maçı öncesinde Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı oyuncularıyla bir konuşma yaptı… geçen sezonun 36’nci haftasında İstanbul’da oynadıkları ve 1-1 biten maçta Galatasaray’ı ellerinden kaçırdıklarını hatırlattı. “Aynı futbolu oynarsak yarın akşam Galatasaray’ı rahat geçeriz” dedi. 
 
GEÇEN SEZON NE OLDU?
 
Geçen sezon Trabzonspor karşısında yenilgiden kurtulduklarını hem Fatih Terim, hem de Galatasaraylı futbolcular kabul etti. Bordo-mavililer birinci bölgeyi çabuk geçip, pas kanallarını ikinci ve üçüncü bölgede yapması ile galatasaray’a üstünlük kurdu.
 
Süper Lig’de geçen sezon ilk kez bir takım birinci bölgesinde 50’den az pas yaptı. Trabzonspor rakibi karşısında birinci bölgede sadece 47 pasla oynadı. Galatasaray ise 102 kez aynı bölgede pas yaptı. Bordo-mavililer kendi üçüncü, Galatasaray’ın ise birinci bölgesinde 131 pas yaparak ağır üstünlük kurdular.
 
>