Trabzonspor Kevin Strootman araştırması

Trabzonspor+Kevin+Strootman+ara%C5%9Ft%C4%B1rmas%C4%B1
ABONE OL

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kendilerine önerilen Kevin Strootman konusunda scout ekibinden rapor istedi.

Fatih Terim’in reddettiği Kevin Strootman, Trabzonspor’a önerildi… hatta Belçikalı oyuncuyu bordo-mavili kulübe öneren menajerler, “Bonservissiz gelebilir. Kiralama bedeli ödemeden 6 aylığına, hatta 1.5 yıllığına da bordo-mavili formayı giyebilir” dediler.
 
Bu teklifler Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun ilgisini çekti. Çünkü Abdullah Avcı’nın da talebiyle öncelik orta sahanın yenilenmesi. Strootman için hamle yapılmadan önce Başkan Ağaoğlu, scout ekibinden bir araştırma yapmasını istedi.
 
Oyuncu kalitesi olarak sorun yok. Hatta tam da Trabzonspor’un istediği oyuncu olduğu bilgisi paylaşıldı. Ancak raporda yer alan, “Fransız basını Strootman’ın ayda 500 bin euro aldığını yazıyor. Ancak bundan biraz daha fazla olduğunu size temin ederim" ifadeleri yer aldı.
 
Bu bilgiyi Trabzonspor’un scout ekibine Fransa’da ve Belçika’da çok sıkı bağlantıları olan bir Türk menajerin verdiği ortaya çıktı.
 
Trabzonspor yönetimi bu bilgi üzerine Strootman’ı getiren menajere “Bizden ne kadar istemeyi düşünüyor?” sorusunu sordu.
 
>