Trabzon'da şampiyonluğa mal olan Edgar detayı!

Trabzon%E2%80%99da+%C5%9Fampiyonlu%C4%9Fa+mal+olan+Edgar+detay%C4%B1%21;
ABONE OL

Trabzonspor geçen sezon başında Yusuf Yazıcı’nın bonservisine karşılık Lille’den alınan Edgar Ie hemen kiralanmıştı. Bu sezonki performansıyla Abdullah Avcı'nın vazgeçilmezleri arasına giren Portekizli oyuncunun geçen sezon defans hatalarıyla kaçan şampiyonluktan sonra neden gönderildiği tartışılıyor.

Trabzonspor geçen sezon başında Edgar Ie’yi Yusuf Yazıcı’nın bonservisine karşılık Lille’den aldı… ancak hiç denemeden Feyenoord’a kiralık gönderdi. Hollanda ekibi Arjantinli stoperi Senesi’yi 40 milyon euro’ya satıp, yerini Ie ile doldurmak istiyor.
 
Trabzonspor ise Ie için rakamı 15 milyon euro olarak belirledi.
 
Ancak Gine Bissau asıllı Portekizli stoper için ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Ie geçen sezon Yusuf’un bonservisine karşılık Lille’den alındığında Başkan Ahmet Ağaoğlu, o dönemdeki teknik direktör Ünal Karaman’a “denemek ister misin?” dedi.
 
Karaman’ın cevabı, “çocukta stoper fiziği bile yok. Çok ince. Türkiye’de bu çocuğu ezerler” cevabı verdi. Campi’nin transfer edilmesini istedi.
 
Trabzonspor geçen sezon Hosseini, Hüseyin, Manoel, Ivanildo, Manuel Da Costa ve Campi ile  beraber 6 stoperle oynadı. Sürekli stoper sıkıntısı çekti. Bu sıkıntı adeta  şampiyonluğa mal oldu.
 
Geçen sezon kadroda olan 4 stoper şu anda yok. Hosseini ve Hüseyin ise kulübeden çıkamadı.
>