Tiger Woods kimdir, kaç yaşında, mesleği ne, serveti?

Tiger+Woods+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+mesle%C4%9Fi+ne,+serveti?
ABONE OL

Dünyanın en ünlü golf oyuncusu olarak bilinen Tiger Woods hakkında merak edilenler haberimizin detayında yer alıyor.

Tüm zamanların en başarılı golfçüsü olarak bilinen ve büyük başarılara imza atan Tiger Woods kimdir? Tiger Woods kaç yaşında? Tiger Woods mesleği ne?
 
Tiger Woods Kimdir?
 
30 Aralık 1975 tarihinde Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde dünyaya gelen Tiger Woods, tüm zamanların en başarılı golfçüsü olarak bilinmektedir.
 
2 yaşında babası ile katıldığı TV şovunda Bob Hope''u yendi.3 yaşında California''da babasının gittiği denizciler klubünde 9 deliğe 48 atışta ulaştı.
 
8 yaşına geldiğinde ise Uluslararası Optimisit Dünya şampiyonasını kazandı. 16 yaşına kadar 5 kez daha şampiyon oldu. 14 yaşına gelen Woods, PGA Ulusal Gençler Turnuvasını ikinci olarak bitirdi.
 
15 yaşında en genç Amerika Genç Amatörler şampiyonu oldu. Ve üç yıl üstüste şampiyon olarak bu konuda bir ilki gerçekleştirdi.
 
16 yaşında ilk PGA turnuvasını oynadı. 17 yaşında Şu andaki koçu Butch Harmon ile çalışmaya başladı ve Standford Üniversitesinden burs kazandı. 18 yaşında geldiğinde Amerikanın en genç Ametör şampiyonu olan Woods, 19 yaşında İlk büyük turnuvası olan Msaters''a katıldı. Tek amatör katılımcı olan Tiger 41.inci oldu.
 
20 yaşında Tiger Woods vakfını kurdu. Profesyonel oldu. 790,594 dolar kazandı. 21 yaşında Masters''ı 12 atış ile kazandı. We seriyi en genç kazanan kişi oldu. 22 yaşında ise, 13''ten iyi bitiriş yaptı, 20 turnuvaya katıldı, en iyi giyinen sporcu seçildi.
 
Kariyerine büyük başarılarla devam eden Woods,23 yaşında 11 turnuvada şampiyon oldu. 1953''ten bu yana ilk kez dört kez ardarda turnuva kazanan sporcu oldu.
 
24 yaşında Grand Slam''de beşinci kez ve en genç kariyer sahibi oluşunu kutladı. Bunu İngiltere ve Amerika açık serilerini kazanarak taçlandırdı. Dünya genelinde 1. sırada gösterilirken şu ana kadar sadece katıldığı turnuvalardan kazandığı paranın 17 Milyon dolar olduğu açıklandı.
 
Dünya birincisi olarak, 2008'de 110 milyon $ almıştır ve saniyede 148 $ kazanmaktadır. Başarılarına devam eden Woods, 1997 Masters Turnuvası'nı 12 vuruş farkla kazanarak rekor kırmıştır. Woods bu büyük turnuvayı kazanan ilk siyahi golfçüdür.
 
>