Terim'in yeni gözdesi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sakatlıktan kurtulduktan sonra bir türlü eski formuna kavuşamayan ve yediği hatalı gollerle birçok puan kayıplarına neden olan kalecisi Fernando Muslera'nın yanına iyi bir kaleci arayışına girdi.

Terim%E2%80%99in+yeni+g%C3%B6zdesi
ABONE OL
Terim, hem Uruguaylı kaleciyi zorlayacak, hem muhtemel yokluklarında kaleyi koruyacak bir isim arıyor. Hatta yaşı ilerlemiş Muslera'dan boşalacak mevkiyi uzun yıllar dolduracak bir ismin çalışmasını yapıyor. Terim'in gözünde ize Doğan Alemdar var. Genç kaleciyi sezonun ikinci yarısı için kiralayıp ilerisi için bir fikir sahibi olmak istiyor.
 
Galatasaray’dan sürpriz bir hamle geldi… sezon başında 3.5 milyon euro’ya Fransa’nın Rennes takımına giden Doğan Alemdar için kiralama hamlesi yapıldı. 19 yaşına giren genç kalecinin daha hiç maç kadrosuna bile girememesi yüzünden sıkıntı yaşadığı, en azından 6 aylık bir süreçte Türkiye’ye dönerse psikolojik olarak kendisini toparlayabileceği Fransız ekibine iletildi. Fatih Terim Doğan için bizzat Rennes teknik direktörü Bruno Genesio’yu aradığı ve bu kiralamadan iki tarafından karlı çıkacağını anlattı. Genesio eğer konuyla ilgili olumlu bir fikir sahibi olursa Doğan, Muslera’nın yanına gelebilir.
 
>