Terim'in veto ettiği iki transfer

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in sezon başında yönetimin anlaştığı iki ismi veto ettiği ve Cicaldau ile Morutan'ı istediği ortaya çıktı.

Terim%E2%80%99in+veto+etti%C4%9Fi+iki+transfer
ABONE OL
Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Fatih Terim’in açıklamasına anından cevap verdi… Terim’in açıklamasında olduğu gibi Elmas’ın açıklamasında da karşı tarafı yaralayacak bir ifade bulunmadı.  
 
Ancak açıklamada yer alan "Galatasaray’ın geleceğine yönelik cesaret gerektiren kararları almaya devam edeceğiz” ifadesi dikkat çekti.  
 
Akıllara Işıtan Gün ve lisansı iptal edilen menajerinin anlaşmaya çalıştığı Solbakken ile Fatih Terim’in alınmasını istediği Dennis Man transferi geldi.   
 
Bu arada sezon başında Terim’in istediği Morutan (5.7 milyon euro) ile Cicaldau’nun (6.5 milyon euro) yerine Işıtan Gün’ün iki farklı isimle anlaştığı ortaya çıktı. Ancak tecrübeli teknik adamın bu iki ismi veto ettiği ortaya çıktı. 
 
* Morutan’ın yerine Club Brugge’dan Charles de Ketelaere. 
 
Club Brugge’un genç yıldızı 10 milyon euro’ya bitecekti. Ancak Terim pahalı buldu. 20 yaşındaki de Ketelaere bu sezon 21 maçta 9 gol ve 6 asistle oynadı. Tahminler şu anda 25 milyon euro’luk değeri olduğu yönünde.  
 
* Cicaldau’nun yerine Midtjylland’dan Evander. 
 
Cicaldau’ya 6.5 milyon euro ödeyen Galatasaray, Evander’i Danimarka ekibinden 2.5 milyon euro’ya alabilecekti. Sambacı Midtylland formasıyla 15 maçta 5 gol attı 2 asist yaptı.  
 
>