Terim'den Hakan ve EURO 2020 analizi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, İtalyan basınına konuştu. Hakan Çalhanoğlu'nun Inter'e transferini yorumlayan tecrübeli teknik adam, EURO 2020'nin teknik analizini yaptı.

Terim%E2%80%99den+Hakan+ve+EURO+2020+analizi
ABONE OL
Fatih Terim'e göre Inter'in Hakan Çalhanoğlu transferi yerinde bir karar. La Gazzetta dello Sport’a konuşan Terim, İtalyan kulübünün Christian Eriksen boşluğunu en iyi şekilde doldurduğunu söyledi.
 
Milli Takım'dan eski öğrencisini Karlsruhe günlerinden bu yana takip ettiği belirten Fatih Terim, "Bir Milan takımından diğerine gitmesine şaşırmadım. Hakan, Inter’e giderek zirvede kalmak istedi ve kendi kaderini yine kendisi belirledi. Hakan ve Christian Eriksen benzer tarzda futbolcular. Hakan İtalya’da oyununu çok geliştirdi ve taktiksel seviye atladı. Inter, Eriksen'in boşluğunu en iyi şekilde doldurdu." dedi.
 
Terim, Hakan Çalhanoğlu'nun Avrupa Şampiyonası performansı hakkında ise "Türkiye'nin yaşadığı hayal kırıklığını Hakan üzerinden yorumlamamak gerekir. Futbol bireysel bir spor değildir. Bu, onun değerini düşürmez. Tıpkı diğer takım arkadaşları gibi onun da Milli Takım'a verecek çok şeyi var." ifadelerini kullandı.
 
FATİH TERİM'İN EURO 2020 ANALİZİ
 
67 yaşındaki teknik adam İtalya'nın zaferiyle noktalanan 2020 Avrupa Şampiyonası'nı da değerlendirdi.
 
Genel hatlarıyla eğlenceli bir organizasyonun geride kaldığını aktaran Fatih Terim, "Topa sahip olma oyununun ne kadar önem kazandığını gördük. Takımların hücuma geçiş oyunları günümüz futbolunda büyük bir belirleyici hal aldı. Sadece taktiksel değili aynı zamanda fiziksel de bir yenilenme. Birden fazla maç uzatmalarla sonuçlandı ama buna rağmen kalite hiç düşmedi. Maçları birlikte izlemek için Mostafa Mohamed'i çağırdım ve ona santforların artık orta saha futbolcuları gibi hızlı olmaları gerektiğini söyledim." şeklinde konuştu.

Kaynak: Ntv Spor

>