“Terim, Everton’la görüştü…”

“Terim,+Everton%E2%80%99la+g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Ft%C3%BC…”
ABONE OL

Galatasaray ile sözleşmesi sona eren Fatih Terim'in İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton ile görüştüğü iddia edildi.

Galatasaray’da seçim bekleniyor… seçimde Burak Elmas dışında kim seçilirse seçilsin Fatih Terim’in takıma geri dönmeyeceği iddia ediliyor. Zaten Elmas dışında tüm başkan adayları “b planımız hazır” diyor. Terim’in ise “b-c hatta d planı” hazır.
 
Tecrübeli teknik adamın önünde iki olgun teklif var. Bir tanesi Katar’dan diğeri ise Lille’den gelen. Ancak önceliği Galatasaray.
 
Galatasaray olmazsa Terim, Lille’i düşünüyor. Çünkü çok fazla eski öğrencisi orada. Ancak Lille’in önceliği Galtier’i elde tutmak. Bu yüzden Başkan Letang, 5 milyon euro’luk tazminat maddesi belirledi. Terim’in ikinc tercihi uzun süredir kendisini ülke futbolunun birinci adamı yapmak isteyen Katar’dan. Ancak Terim kulüp futbolu istiyor.
 
Yepyeni gelişen bir teklif ise Premier Lig’den. Carlo Ancelotti ile İtalyan futboluna adım atan Everton’ın Terim’e de teklif götürdüğü iddia edildi. Hatta teklif bizzat kulüp başkanı Ferhat Moşiri’nin eşi Nazenin’in sahibi olduğu Farsça yayın yapan TV kanalı Manoto’da dillendirildi. Everton’ın konu alındığı bir program sırasında, Başkan Ferhat’ın talebiyle sportif direktör Marcel Brands’ın Terim içinde bir görüşme yaptığı açıklandı.
 
Ancak görüşmenin ne zaman olduğu, nasıl bir sonuç alındığı, görüşmelerin devam edip etmediğiyle ilgili bir bilgi verilmedi.
>