Tecavüzle yargılanmıştı! Ruben Semedo Fener’e doğru

Olimpiakoslu futbolcu Ruben Semedo’nun Fenerbahçe’ye gelmesi an meselesi. Portekizli futbolcunun daha önce 17 yaşında bir çocuğa tecavüzden yargılanmış olması, bu transfer için tartışmalara yol açtı.

Tecav%C3%BCzle+yarg%C4%B1lanm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1%21;+Ruben+Semedo+Fener%E2%80%99e+do%C4%9Fru
ABONE OL
1 / 7

Transferde Portekizli futbolcuları ön planda tutan teknik direktör Jorge Jesus, son olarak Ruben Semedo’yu gözüne kestirdi.

2 / 7

28 yaşındaki stoperin, sarı-lacivertlilerle anlaştığı öne sürüldü. Ancak Semedo hakkında daha önce çıkmış haberler kafaları karıştırdı.

3 / 7

İşte Ruben Semedo hakkında geçen sene yayınlanan o haber: Olympiakos, Portekizli oyuncu Ruben Semedo hakkındaki iddialarla sarsıldı. 27 yaşındaki defans oyuncusunun bir arkadaşı ile birlikte, Oropos isimli sahil kasabasındaki bir barda tanıştıkları 17 yaşındaki bir kızı sarhoş edip, eve götürdükten sonra tecavüz ettikleri ileri sürüldü.

4 / 7

Genç kızın durumu polise ihbar etmesi üzerine yakalanan Semedo, tutuklanması talebiyle savcılığa sevk edildi. Pazar günü gözaltına alınan Semedo'nun avukatı, futbolcunun savcıya şikayetçinin 19 yaşında olduğunu söylediğini aktardı.

5 / 7

Semedo'nun avukatı şikayetçi ile avukatının 15 saat birlikte zaman geçiren bir grubun içinde olduklarını ve böyle bir olayın meydana gelmesinin mümkün olmadığını aktardı. Olympiakos takımı ise konuyla ilgili bir açıklama yapmayacaklarını ve "masumiyet karinesi" ilkesine bağlı olduklarını belirtti.

6 / 7

Semedo iki yıl önce 4 yıllık sözleşme imzalayarak İspanyol Villareal takımından transfer olmuştu. Villareal'den cinayete teşebbüs suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasının ardından ayrılmıştı.

7 / 7

Semedo'nun mahkumiyeti 46 bin Avro para cezası ve İspanya topraklarına 8 yıl girme yasağına çevrilmişti.