'Sürü bağışıklığı kazandık...'

%E2%80%99S%C3%BCr%C3%BC+ba%C4%9F%C4%B1%C5%9F%C4%B1kl%C4%B1%C4%9F%C4%B1+kazand%C4%B1k...%E2%80%99
ABONE OL

A Milli Takım kadrosundan çıkarılan Cenk Tosun ve Dorukhan Toköz'ün koronavirüs testleri pozitif çıktı. Beşiktaş bu sezon koronavirüsten en çok çeken takım oldu.

Beşiktaş'ta bu sezon toplamda 14 futbolcu koronavirüse yakalanırken geçen sezonla birlikte 22 oyuncuda koronavirüs tespit edildi.
 
Oyuncular kendi aralarında "artık korkmamıza gerek yok. Sürü bağışıklığı kazandık" diye şakalaşıyor. A takım kadrosundaki 27 oyuncudan 22’si COVID-19’a yakalanan Beşiktaş ülke olsa "sürü bağışıklığı" kazanmış olacaktı. Bilindiği gibi bir toplulukta yüzde 60’dan fazlasına virüs bulaşırsa ve iyileşirse sürü bağışıklığı oluşuyor.
 
Beşiktaş'ta sezonun ilk haftasındaki Trabzonspor maçı öncesinde teknik direktör Sergen Yalçın koronavirüse yakalandı. Sonrasında milli takımdan dönen Bernard Mensah’ın testi pozitif çıktı. 9 Kasım'da 3 futbolcu ve 1 personel; 12 Kasım'da ise ikisi milli takımda bulunan 5 oyuncuda koronavirüs tespit edildi.
 
11 Aralık ile 15 Aralık'taki test sonuçlarında ise birer futbolcunun testleri pozitif çıktı. Aynı dönemde başkan Ahmet Nur Çebi ikinci kez koronavirüse yakalandı.
 
Öte yandan Beşiktaş'ta 16 Eylül'de altyapıdaki 7 futbolcu ve teknik ekipten 5 kişide test sonuçlarının pozitif çıktığı açıklanmıştı.
 
Kadın Basketbol Takımı komple yakalandı
 
Beşiktaş'ın koronavirüsle başı sadece futbolla dertte değil. Kadın Basketbol Takımı da komple bu hastalığa yakalandı ve şu anda karantinada.
>