Süper Lig'in en az kazanan teknik direktörü

S%C3%BCper+Lig%E2%80%99in+en+az+kazanan+teknik+direkt%C3%B6r%C3%BC
ABONE OL

Fenerbahçe'de Erol Bulut'tan sonra göreve gelen teknik direktör Emre Belözoğlu, Süper Lig'in en az kazanan ismi konumunda.

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu teknik sorumlu olarak takımın başında sahaya çıkıyor… ancak titri henüz sportif direktör. Maaşını da sportif direktör olarak alıyor.
 
Emre, sportif direktör olarak Fenerbahçe’den aylık 250 bin TL kazanıyor. Nisan başında teknik sorumlu olarak atanan Emre, lisansı yetmediği için teknik direktör anlaşması imzalayamadı. Bu yüzden kendisine sportif direktör maaşı ödenmeye devam edecek.
 
Ancak Emre ile yola devam edilme kararı alınırsa Emre’ye gelecek sezon nasıl bir statü verileceği sıkıntıya neden oldu. Çünkü UEFA A Lisansı olan Emre, Pro Lisans’ı olmadığı için teknik direktör olarak anlaşma imzalayamayacak. Yaz aylarında Pro Lisans kursu açılmazsa Fenerbahçe, Şenol Çorlu’nun lisansı kullanılmaya devam edecek.
 
Ancak bu durumda Emre’ye Çorlu’dan yüksek ücret ödenemeyecek. 
 
Bu arada Emre’ye yaz aylarında Pro Lisans sorununu halletmesi için dünyanın farklı ülkelerindeki Pro Lisans kursları araştırılıyor. Eğer Türkiye’de yazın ProLisans kursu açılmazsa Emre’nin bu ülkelerden birine gönderilerek lisans sorununun çözülmesine çalışılacak. Ancak daha önce Roberto Carlos’un Sivasspor’u çalıştırmak için Peru’dan aldığı lisans kabul edilmemişti. Bu yüzden TFF’nin kabul ettiği bir ülke olmalı. 
 
Öte yandan Emre’nin sportif direktörlük maaşının takım harcama limitinden düşmemesi için kendisine futbol yapılaması için bir statü sağlanmadı. AŞ’ye bağlı olarak danışman statüsü verildi. Bu da harcama limitlerinde yıllık 2.5 milyon TL’lik rahatlama getirdi.
>