Stefan Kuntz’un yardımcısı Altıntop

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım teknik direktörü olarak Stefan Kuntz’u düşünüyor. Alman teknik adamın yardımcılığını ise Halil Altıntop'un yapması gündemde.

Stefan+Kuntz%E2%80%99un+yard%C4%B1mc%C4%B1s%C4%B1+Alt%C4%B1ntop
ABONE OL
Stefan Kuntz’u milli takımın başına getirmeye hazırlanan Türkiye Futbol Federasyonu daha önce hiç yapmadığı bir şey yapacak. Alman teknik direktörün sözleşmesinde yazan tüm detayları paylaşacak. Böylece ilerleyen dönemde özellikle Şenol Güneş’in sözleşmesi üzerinden yapılan tartışmaların önüne geçilecek.
 
Kuntz ile 3.5 yıllık sözleşme yapılacak. Katar yolunda oynanacak 4 maçta alınacak puanlar 3 yıllık sözleşmenin işlemesinde önemli olacak. 2024’te oynanacak Avrupa Kupası sonuna kadar Alman teknik adamın sözleşmesi sürecek.
 
Kuntz’a Türkiye ve dünya ölçüsünde çok düşük bir maaş ödenecek. İddialara göre bu rakam 1 milyon euro civarında olacak. Kuntz’un sözleşmesinde tazminat maddesi yer almayacak. U-21 takımı da Kuntz’a bağlı olacak.
 
Alman teknik adam ayrıca ülkesinden performans uzmanları, istatistikçiler, test ve ölçüm yapacak görevlilerden oluşacak bir ekibi de getirecek. Kuntz’un teknik ekibinde görev alacak ismlerden birisinin ise Bayern U-17 takımında çalışan Halil Altıntop olduğu iddia edildi. Kuntz’u, milli takımın başına getiren ismin Hamit Altıntop olduğu ortamda Halil’in milli takım ekibinde yer alacak olması tartışma yaratabilir.
>