Stefan Kuntz'tan açıklamalar! Mert Hakan, İrfan Can...

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Uluslar Ligi karşılaşmaları için Riva'da başlayacak kamp öncesinde basın toplantısı düzenledi. Kuntz, basın toplantısında kadroya almadığı Mert Hakan, İrfan Can ve Emre Mor ile ilgili soruya cevap verdi.

Stefan+Kuntz%E2%80%99tan+a%C3%A7%C4%B1klamalar%21;+Mert+Hakan,+%C4%B0rfan+Can...
ABONE OL

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Uluslar Ligi karşılaşmaları için Riva'da başlayacak kamp öncesinde basın toplantısı düzenledi. Kadro seçimiyle ilgili sorulara cevap veren Kuntz'un Milli Takım'a yogayı getireceğini söylemesi büyük ilgi gördü.

İşte o açıklamalardan satırbaşları;

BURAK YILMAZ SONRASI YENİ BİR HİYERARŞİ OLDU

Önümüzde 4 maçımız var. Bütün maçları kazanmak için odaklanacağız. Uzun bir sezonun ardından oyuncularımız için motive olmak kolay olmayacak. Fakat tatil yapmak için de yeterince vaktimiz olacak.

Burak Yılmaz, milli takımı bıraktıktan sonra takımımız yeni bir hiyerarşi kazandı. Hakan ve Enes gibi isimlerin burada olması bize yeni düzen için fırsatlar tanıyacak. Yusuf, Abdülkadir, Ersin, Abdülkerim ve Umut Bozok sakat listesinde bulunuyor. Sakatlıkları nedeniyle kampımıza katılamayacaklar.

TİAGO ÇUKUR İÇİN WATFORD'LA GÖRÜŞTÜK

Tiago Çukur için Watford'la görüştük. Onu 4 maç için takıma dahil etmenin doğru olduğuna karar verdik. Bu 4 maç için biraz daha genç isimleri tercih ettik. Bize nasıl yardımcı olabileceklerine bakacağız. Almanya'da Schalke ile Mehmet Can Aydın için görüştüm. Ferdi Kadıoğlu aramıza katıldı. Onunla çalıştığım için oldukça mutluyum.

YUNUS ASLA VAZGEÇMEDİĞİNİ GÖSTERDİ

Yunus Akgün'ü Kasımpaşa maçında izledim. Sahada asla vazgeçmediğini ve bir şeyler yapmak istediğini gösteren tek oyuncuydu. Galatasaray'a attığı golden sevinmemesi de çok değerli. Benim için olağanüstü özellikler.

Yogayı ilk kez milli takıma getireceğiz. Oyuncular da bundan çok memnun. Zihinsel çalışma için de koçlarla birlikte olacağız.

Ferdi Kadıoğlu ile çalıştığım için oldukça mutluyum. Bize taktik varyasyon imkanı sağlıyor çünkü sağ bek, sol bek hatta önde de oynayabiliyor. Onu Almanya'daki U21 milli maçlarında izlemiştim. Sezonun son döneminde Fenerbahçe'deki en iyi oyunculardan biriydi.

EMRE MOR CEVABI

Emre Mor, Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci'nin takıma alınmamasıyla ilgili soruya Kuntz, Karşındakini itham etmeden iletişim kurmak gerekiyor. O nedenle ithamlar ve ifade ediliş biçimleri beni mutlu etmedi. Konuşmak isteyen yöneticiler, basın sorumluları ya da oyuncular varsa, doğru şekilde iletişim kurarak barışçıl bir sonuca varabiliriz. Önemli olan saygıyı kaybetmeden sorunlarımızı konuşabilmek. Orta saha, oldukça alternatifimizin olduğu bir pozisyon. İrfan Can, Emre Mor gibi oyuncular için Milli Takım kapısı açık kalacak. Emre Mor ile iletişim halindeyiz. O yüzden bu tartışmaları onların ismi üzerinden sürdürmeyeceğim.

MERT HAKAN'A KAPILAR KAPALI DEĞİL

Mert Hakan Yandaş'a da kapılar kapalı değil. Salih, Orkun, Hakan ve Dorukhan'ın performansının biraz daha yukarıda olduğunu düşündük. Aralarında çok küçük farklar oluyor ve bu küçük farklar üstünden karar vermek durumunda oluyoruz.