Sergen Yalçın’ın vedalaşacağı iki isim netleşti

Sergen+Yal%C3%A7%C4%B1n%E2%80%99%C4%B1n+vedala%C5%9Faca%C4%9F%C4%B1+iki+isim+netle%C5%9Fti
ABONE OL

Sergen Yalçın hem bu sezonu şampiyon olarak tamamlamak istiyor… hem de gelecek sezonun planları üzerinde çalışıyor. Başarılı teknik adam beklediği verimi alamadığı Utku ve Montero gidecek. Töre ise kendi kaderini belirleyecek. Sergen Yalçın’ın isteğiyle yaz transfer dönemide sol stoper ve kaleye takviye yapılacak. Alınacak iki isim rotasyon oyuncusundan çok, as takımı zorlayacak isim olacak.

* Atiba bir yıl daha kalacak.
* Aboubakar’la uzun süreli sözleşme imzalanacak.
* Dorukhan kulübün şartlarını kabul ederse kalacak. Yoksa gidecek.
* Mensah’ın bonservisi Kayserispor’dan alınacak.
* Cenk Tosun’un bir yıl daha kiralanması için çalışılacak.
* Rosier ve Ghezzal’ın bonservisler alınabilirse alınacak, aksi taktirde bir kez daha kiralanmaya çalışılacaklar.
* Gökhan Töre kendi kaderini kendi belirleyecek.
* Utku ile beraber Montero’ya teşekkür edilecek.

“Erol Bulut’un yarısına Beşiktaş’ı çalıştırıyorsun! Yapma…”

Başkan Ahmet Nur Çebi ara ara Sergen Yalçın’ı sıkıştırıyor… yeni sözleşme öneriyor. Sergen Yalçın ise sözleşme konusunda hiç sıkıntı çıkarmıyor. “Acelesi yok. Önce bir sezon sonunu görelim” diyor.
Hali hazırda 6 milyon TL’ye çalışan Sergen Yalçın; Trabzonspor ve Beşiktaş teknik direktörleri dahil 5 büyükler arasında en yüksek ücret alan teknik direktör.

Beşiktaş’a imza attığı gün hiç para konuşmayan Sergen Yalçın’ın hedefi ise Başkan Çebi’nin karşısına şampiyon takımın teknik direktörü olarak çıkmak.  

Sergen Yalçın’ı bir menajeri yok. Başkan Çebi kendisine, “Takımın başına geç” dediğinde menajer ya da avukat göndermedi.

Ancak bazı menajerler Yalçın’ın kafasını, “Terim 3 milyon euro alıyor. Erol Bulut 1.5 milyon euro. Avcı yarım sezon için 5 milyon TL alıyor. Kocaman bile 10 milyon TL civarında bir rakam alıyormuş…” diye kafasını karıştırmaya çalışıyor. Kendisinin menajerlik hakkını ya da avukatlığını almaya çalışıyor.

Yalçın ise her seferinde, “Zamanı gelince bakarız. Kendi işimi kendim görürüm” diyerek menajer ve avukatlara kapıları kapatıyor.

>