Sergen Yalçın'ın kadro tercihleri

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacakları Sporting Lizbon maçı öncesinde basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Sergen+Yal%C3%A7%C4%B1n%E2%80%99%C4%B1n+kadro+tercihleri
ABONE OL

Sergen Yalçın'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde

"Kendi oyunumuzdan ödün vermemeye çalışıyoruz. Dortmund maçında hücum oynayan, riskleri de alan bir Beşiktaş vardı. Yarın da isteğimiz bunu görmek. İyi oynayan, mücadele eden ve 3 puanı alan Beşiktaş'ı görmek istiyoruz. Ama Şampiyonlar Ligi kolay değil."

Kadro tercihleri
"Sakatlıktan dönüşle, oyuncuların maç kondisyonunu yakalaması aynı şey değil. Bu biraz süre alıyor. O yüzden bazı oyuncularla ilgili problem yaşıyoruz. Tek isteğim; oyuncularımızın hepsinin sağlıklı dönmesi ve tekrar iyi seviyemizi yakalamak.  N'Sakala'nın bölgesi en rahat olduğumuz bölge. Türkiye'de mecburen yerli oyuncu tercih etmek zorundayız ama yarın N'Sakala oynayacak. Pjanic'i de kullanacağız. Umarım tekrar bir sakatlık yaşanmaz.

İLGİLİ: Şampiyonlar Ligi'nde 3. hafta programı
İki potansiyelli kalecimiz var. Son maçta Ersin, milli takımdan yeni gelmişti, o yüzden Mert'i kullandık. Yenilen golleri hep kalecilere bağlıyoruz ama bu, doğru bir mantık değil. Kaleciler her zaman gol yer, iyiler basit goller de yer. Yarın Ersin oynayacak. Atiba, Başakşehir maçından önce ısındığı sırada topa vururken ayağını yere vurmuş. Kullanmayabilirdik de ama oynamak istedi, sonra çıktı. Bir dahaki milli araya kadar olmayacak gibi. N'Koudou ve Mehmet Topal önümüzdeki hafta çalışmaya başlayacak. Yarın kazanmak istiyoruz. Kafamızda herhangi bir hedef yok, sadece yarınki maçı kazanmak istiyoruz. Taraftarımızın da desteğiyle inşallah güzel bir skorla sahadan ayrılırız. Yarın maça Alex Teixeira ile başlayacağız. İlk 2 şansımız olabilir mi çok düşünmüyoruz. Tek konsantre olduğumuz konu yarınki maçı kazanmak."

Şampiyonlar Ligi'ndeki şansları ne?
"Şampiyonlar Ligi istatistiklerine yaklaşmak zorundayız. Türkiye'deki istatistiklerde kalırsak Avrupa'da pek şansımız olmaz. İki lig arasındaki sorunu, oynadığımız maçlarda yaşıyoruz. Dortmund maçında bile çok mücadele ettik ama yine de yakalayamadık o seviyeyi."

>