Sergen Yalçın'dan milli takım cevabı

Şenol Güneş'in yerine adı milli takım için geçen Sergen Yalçın, yıllar önce bu konudaki görüşlerini dile getirmişti.

Sergen+Yal%C3%A7%C4%B1n%E2%80%99dan+milli+tak%C4%B1m+cevab%C4%B1
ABONE OL
TFF bir önceki dönemde Fatih Terim’i göndermiş, Şenol Güneş’in iddiasına göre “yalvararak” kendisini milli takım teknik direktörlüğüne getirmişti.
 
Şenol Güneş’in koltuğunun sallandığı şu günlerde sosyal medya hesapları Sergen Yalçın’ı A Milli Takımına yakıştırıyor. Ancak Yalçın’ın kariyerinde böyle bir hedefi yok.
 
Sergen Yalçın, yıllar önce kısa süre çalıştığı Beşiktaş’ın alt yapısından yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle gönderilirken, “ben Beşiktaş’a top toplayıcı olarak geldim. Şampiyon oldum. Gönderdiler. Ama döndüm. Bugünde gidiyorum. Ama bir gün bu takımın hocası olarak döneceğim. Onlar burada olmayacak. Şampiyon yapacağım. Avrupa’dan bir kupa getirip, Premier Lig’e gideceğim. Sonra da Süleyman Abi gibi bir başkan olacağım” demişti.
 
Sergen Yalçın sezon başında bir yıllık sözleşme isterken de Ahmet Nur Çebi’nin; “ben seni Beşiktaş’ın Alex Fergson’u olarak hayal ediyorum” sözlerine, “futbolcuyken Avrupa’ya gidemedim. İçimde ukde kaldı. Ama hoca olarak gideceğim. Premier Lig’de takım çalıştırmak istiyorum. Boşuna mı İngilizce öğrenmeye başladım 40 yaşından sonra…” dediği iddia edilmişti. Sergen Yalçın, Avrupa hayalini kısa süre önce bir kez daha tekrarladı. Katıldığı canlı yayında; "Avrupa'da çalışma planlarım var. Beşiktaş'tan ayrılacaksam Avrupa'da hatırı sayılır bir takıma giderim. La Liga'da çalışmak isterim” dedi.
 
Yalçın daha önce kendisine milli takımla ilgili sorulan sorulara da, “arada bir değil, sürekli çalışmayı tercih ederim. 3-5 ayda bir sahaya çıkarsam konsantre olamam” cevabı vermişti.
>