Sergen Yalçın Nice yolunda

Sergen+Yal%C3%A7%C4%B1n+Nice+yolunda
ABONE OL

Beşiktaş ile henüz yeni sözleşme imzalamayan Sergen Yalçın'a Fransa'nın Nice takımı talip oldu.

Sergen Yalçın, “imzam bir dakika…” diyor. Başkan Ahmet Nur Çebi, “çok kolay olacak” diyor… ancak ligin bitmesinin üzerinden neredeyse 20 gün, şampiyona hocanın sözleşmesinin bitmesinin üzerindense 1 haftadan fazla bir süre geçti.
 
Ortada ne bir imza var. Ne de imzanın atılacağına dair bir işaret. Beşiktaş’ın Sergen Yalçın’a alternatif olacak isimlerle görüştüğü dedikoduları yayılırken, Fransa’dan sürpriz bir iddia geldi. Sergen Yalçın’ın Nice ile görüştüğü iddia edildi.
 
O iddiaya göre Fenerbahçe’nin de istediği Galtier için Lille’in istediği 5 milyon euro’luk tazminat maddesi işleri karıştırdı. Nice yönetimi böyle bir tazminat ödemek yerine potansiyeli yüksek bir teknik direktöre takımı teslim etmeyi gündeme getirdi.
 
Beşiktaş’la şampiyon olan ve 800 bin euro kazanan Sergen Yalçın’a menajerler aracılığıyla fikri soruldu. Fransa Ligi’nde çalışmak konusunda düşünceleri alındı.
 
Sergen Yalçın her ne kadar hakkettiği Şampiyonlar Ligi’nde olmak istediğini, Avrupa için en az 2 yıl daha beklemek istediğini söylese de, fikir oldukça cazip geldi.
 
Sergen’in teklife sıcak bakmasına asıl neden ise Beşiktaş’ın kendisine beklediği değeri göstermemesi olduğu gelen bilgiler arasında.
>