Sergen Yalçın Balotelli'den neden vazgeçti?

Sergen+Yal%C3%A7%C4%B1n+Balotelli%E2%80%99den+neden+vazge%C3%A7ti?
ABONE OL

Sergen Yalçın düşündü, taşındı, İtalya’daki dostlarıyla fikir alışverişinde bulundu. Mario Balotelli için “istemiyorum” cevabını verdi. Daha önce, “futbolcunun akıllısı delisi olmaz. İyisi kötüsü olur” diyen Sergen Yalçın’ı, Balotelli konusunda ikna eden ise uzun süredir İtalya’da yaşayan bir dostu oldu.

Bu dostu Sergen’e, “Adam dünyanın en iyi hocalarıyla çalıştı. Hiç kimse adam edemedi. Belki sen adam edersin, ancak takım içindeki dengeleri de alt üst edebilir. Onunla uğraşacağım diye diğer oyuncular üzerindeki otoritende sarsılabilir” dedi.

Sergen, Balotelli’yi adam etmekten korktuğu için değil takımdaki diğer oyuncuların İtalyan yıldızdan etkilenebileceği için geri adım attı.

SERGEN; LJAJIC VE VIDA İLE BİR GÖRÜŞME YAPTI…

Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın takımın en fazla kazanan ancak istenmeyen iki oyuncusu Adem Ljajic ve Domagoj Vida ile bir araya geldi…

“Hepimiz bir şey istedik olmadı. Ben size, siz bana iki tarafta futbol küsemez. Önümüzde Euro 2021 var. Siz orada olmak istiyorsunuz. Ben de şampiyon olmak istiyorum. Artık eski yaşanmışlıkları unutma ve önümüze bakma zamanı” dedi.

Sergen’in bu sözlerine karşılık olarak Vida, “Ben zaten hiç ayrılmak istememiştim” cevabını verdi. Ljajic ise, “Kafamız rahat şekilde çalışmamıza izin verilecek mi?” diye sordu. Hem Vida hem de Ljajic, yöneticilerin her hafta kendilerine gelip indirim konusunda baskı yapıp yapmayacaklarını sordukları da bildirildi. 

SERGEN; N’SAKALA VE WELINGTON İÇİN KİMLERİ REDDETTİ

Sergen Yalçın tanıdığı ve bildiği oyuncularla çalışmak için önüne konulan pek çok isme olumsuz cevap verdi. Başarılı teknik adamın, N’Sakala için Hasan Ali, Rybus, Nagatomo, Clichy ve Frydek’i reddetti. Ayrıca Welington içinde Garay, Schwaab, Nalda, Ivanovic ve Mbiwa gibi isimlere hayır cevabı verdi. 

>