Şenol Güneş'in yerine Löw

A Milli Takım'da Şenol Güneş'in koltuğu sallanıyor. Şenol Güneş'in yerine geçmesi için adı geçen isim ise Joachim Löw oldu.

%C5%9Eenol+G%C3%BCne%C5%9F%E2%80%99in+yerine+L%C3%B6w
ABONE OL
Ünal Karaman’ın görevden alındığı süreçte Tayfun Korkut’un, Göztepe’nin başına geçeceği iddia edilmişti… ancak bir anda ortalık karıştı. Korkut, İzmir ekibini reddetti. Korkut’un Göztepe’nin başına geçmemesiyle ilgili sürpriz bir iddia ortaya atıldı.
 
O iddiaya göre Korkut, Türk Milli Takımı’nda görev alacağı için Göztepe’nin teklifini reddetti. Ancak tahmin edildiği gibi Korkut, Türkiye Milli Takımı’nın başına geçmeyecek.
 
Milli takımın başına Joachim Löw geçecek. Korkut ise Löw’ün yardımcısı olacak.
 
Bu dedikodular ise akıllara Mayıs ayında yazılan, "Güneş’in yerine Löw…” haberi geldi.
 
O dönemde goal.com Almanya’dan Martin Volkmar; Euro 2020’den sonra Almanya Milli Takımı’nı bırakacak Joachim Löw için dört rota belirledi. Real Madrid. Fenerbahçe. Türk Milli Takımı ve İsviçre Milli Takımı.
 
Volkmar haberinde; “Hem 1998-99 yıllarında başarılı bir şekilde çalıştığı ve defalarca transfer teklifi aldığı Fenerbahçe’ye dönebilir. Hem de Türkiye milli takımından kendisi için gelen teknik direktörlük işini düşünebilir” iddiasını ortaya attı.
 
Real Madrid Carlo Anceloetti ile anlaştı. Fenerbahçe’nin başına Vitor Pereira geçti. İsviçre’nin başında Murat Yakın var. Sadece Şenol Güneş, Türkiye’nin başında.  Löw ise şu anda tatilin keyfini çıkarıyor.
Bu arada Euro 2020’de İsviçre’ye yenildiğimiz maçtan sonra Hamit Altıntop’un başını çektiği isimlere, milli takım çok iyi bir jenerasyon yakaladığını iddia ederek, “Bu jenerasyonun Katar’daki Dünya Kupası’nı kaçırmaması için üst düzey bir teknik adamla çalışılması gerekiyor diyerek Nihat Özdemir’le görüşme yaptıkları ortaya çıkmıştı. Altıntop’un favorisinin Löw olduğu ise ciddi ciddi konuşulmuştu.
>