Şenol Güneş yerine Emre'yi düşünüyor

%C5%9Eenol+G%C3%BCne%C5%9F+yerine+Emre%E2%80%99yi+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCn%C3%BCyor
ABONE OL

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, Emre Belözoğlu ile devam etmesi bekleniyor… ancak kararının da net olmadığı konuşuluyor. Hata yapma şansı olmadığını bilen Koç bu yüzden herkes tarafından kabul edilen, futbol dünyasına kendisini kanıtlamış bir teknik direktör düşünüyor. Ancak isimleri konuşulan; Löw, Sarri, Prandelli, Dalic ve Favre gibi isimlerin hem yıllık ücretleri hem de istedikleri rakamları Fenerbahçe’nin karşılaması mümkün değil.

Bu yüzden İspanyolların gündeme getirdiği Bordalas ya da Olivier Glassner ve Bruno Labbadia gibi isimlerin takımın başında olma ihtimalleri daha yüksek görülüyor.
 
Ancak Bordalas, Glassner ya da Labbadia gibi isimlerle risk almak yerine Emre ile yola devam edilmesi Fenerbahçe yönetimine daha mantıklı geliyor.
 
Bu arada Emre’nin sportif direktör olarak devam etmek istemediği, eğer kendisine teknik direktörlük teklifi gelmezse görevi bırakacağı iddiası da dolanıyor. Emre’nin elinde Şenol Güneş’in yaptığı teklif var. İddiaya göre Güneş, Emre’yi kendi yerine hazırlamayı teklif etti. Dünya Kupası’ndan sonra görevi bırakınca Emre’nin milli takımın başına geçmesini istedi.
 
ALİ KOÇ, EMRE İLE KAHVALTIDA TRANSFERİ RAPORU ÜZERİNDEN GEÇTİ
 
Çeşme tatilini bitiren Emre Belözoğlu, İstanbul’a geldi… Pazar sabahı Ali Koç’la kahvaltıda buluştu. Daha önce sunduğu rapor üzerinden geçildi.
 
Emre Belözoğlu raporunda yazdığı, “kadromuzu korursak şampiyon oluruz. Görünen tek eksik santrfor. Ancak Valencia da bize şampiyonluğu getirir” sözlerini tekrarladı.
 
* Başkan Ali Koç kulübün mali durumundan bahsetti. Ellerindeki en değerli oyuncular; Ozan, Szalai ya da Altay’dan birisini satmak zorunda olduklarını söyledi. Emre, Ozan ve Altay’ı tutmayı, Szalai’yi satmayı önerdi.
 
* Ali Koç ayrıca, Zanka, Frey, Zajc ve Dirar’dan yararlanmasını istedi. Gelecek sezon parasını verdiği kiralık oyuncu istemediğini anlattı. Ayrıca Allahyar, Berke, Barış, Oğuz Kaan ve Murat Sağlam gibi gençlerden de da yararlanmasını söyledi. 
 
* Başkan, çok fazla harcama yaptıklarını, çok fazla atacak barutları kalmadığını Aboubakar gibi risk teşkil eden transferleri yapacak istiyorsa çok iyi araştırmasını söyledi.
>