Ronaldo’nun sırrı Franck Ribery’de saklı…

2018’de Ronaldo , 'Şu anda biyolojik yaşım 23. Daha çok zamanım var, 41 yaşıma kadar oynamaya devam edebilirim. Kendimi iyi hissediyorum, mutluyum, şikayet edemem” demişti. Yıllar sonra Manchester United’a dönen Ronaldo’nun sırrı ortaya çıktı.

Ronaldo%E2%80%99nun+s%C4%B1rr%C4%B1+Franck+Ribery%E2%80%99de+sakl%C4%B1…
ABONE OL
Ronaldo'nun süper gizli bir formülü yok ve inanılmaz vücudu sadece birkaç ana tema üzerine kurulu. Spor salonuna kendini adaması anahtar. Ancak Ronaldo kendini güçlendirmek için direnç çalışmasına odaklanan Pilates tabanlı bir rutini takip eder.
 
 
Dinlenme, sıkı diyeti gibi rutininin de büyük bir parçası.
 
Maç sonrası egzersiz de rejiminin büyük bir parçası haline geldi.
 
Diğer oyuncular bir maçtan sonra evde televizyon karşısında oturmayı severken, Ronaldo doğruca havuza gidiyor.
 
 
Genellikle Cristiano Jr.'ın yanında yüzüyor, bu sadece bir maçın fiziksel yükünden kurtulmasına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda devasa fiziğini geliştirmesine de yardımcı oluyor.
 
Yüzme, tüm kol, karın ve bacak kaslarını çalıştıran mükemmel bir tüm vücut egzersizidir.
 
Spor salonunun yanı sıra, Ronaldo'nun kas yenilenmesi için gizli bir silahı var. Kriyoterapi odası. 50 bin sterlinlik gömme forma, vücutta mucizeler yaratıyor. 
 
 
Ronaldo, Bayern Münih'in kanat oyuncusu Franck Ribery için iyi çalıştığını duyduktan sonra 2013'te bir tanede kendisi için aldı. 
 
Odada yaklaşık üç dakika duran sıvı nitrojen, Ronaldo'yu eksi 160 ile eksi 200 santigrat derece arasında dondurur.
 
Kriyoterapi, kas ağrılarını yener ve şişme, iltihaplanma veya burkulmaları azaltır - Ronaldo'nun bir sonraki maça veya antrenman seansına daha erken hazır olmasını sağlar.
 
 
Ronaldo ayrıca kas yenilenmesini teşvik etmek için sıcak ve soğuk banyolara sahipken, jetler banyoda otururken kaslarına masaj yapıyor.
 
Dinlenme ve yenilenme Ronaldo için egzersiz yapmak kadar önemli hale geldi.
 
Ronaldo bir keresinde günde 3.000 mekik çektiğini inkar etti. Bir haftada zar zor 1.000 yaptığını iddia etti.
 
 
Bu kadar çalışmak kaslarını incitmekten ve yormaktan başka bir işe yaramazdı.
 
Portekizlinin gece en geç 8’de yemesi uyku ve rahatlama rutininin bir diğer önemli parçası.
 
Çocukları ve Georgina Rodriguez ya da annesi, erkek ve kız kardeşleriyle hayatın tadını çıkarmak olsun, aile zamanı ileriye doğru çok büyük. "Zihinsel güç, fiziksel güç kadar önemlidir. Eğitim ve fiziksel seanslar en önemlisidir, ancak rahat bir yaşam tarzı yaşamak, fiziksel ve zihinsel olarak olabileceğinizin en iyisi olmanıza yardımcı olur. Boş zamanımı ailem ve arkadaşlarımla geçiriyorum, bu da beni rahat ve olumlu bir zihniyet içinde
tutuyor. Eğitimden en iyi şekilde yararlanmak için uygun uyku gerçekten önemlidir. Erken yatarım ve özellikle maçlardan önce erken kalkarım. Uyku kasların iyileşmesine yardımcı olur ki bu gerçekten önemli” demişti. 
 
 
Patlayıcı kas çalışması rutininin bir parçası, ancak muhteşem vücudunun gerçek sırrı Pilates ve ev egzersizleri. "Mümkün olan her yerde egzersiz yapın. Sabah uyandığınızda veya yatmadan önce yatak odanızda karın kası egzersizi yapabilirsiniz. Bir rutine girerseniz, alışkanlık haline geleceği için daha kolay hale getirir” diye ifade etmişti.
>