“Ronaldinho’nun Fenerbahçe’ye gelmesini Alex engelledi”

Fenerbahçe’nin 2008 yılında Ronaldinho ile anlaştığı ancak Alex’in Brezilyalı oyuncunun transferini engellediği ortaya çıktı.

“Ronaldinho%E2%80%99nun+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99ye+gelmesini+Alex+engelledi”
ABONE OL
Fenerbahçe’nin eski yıldızı Deivid, UOL’a verdiği röportajda; “Ronaldinho’yu alan Patricia Amorim'di. Luxemburgo Ronaldo'yu istemedi, Patricia gidip onu aldı. Sonra Ronaldo geldi. Futbolu seven bizler için, dünyanın en iyisini görünce, 'geldi' diye düşündük. Adamın kariyerini bitirmek için geleceğini, Barcelona'da aynı şekilde oynamayacağını düşünmüştüm. Eğer yüksek bir seviyede oynamak isteseydi, Milan'da Şampiyonlar Ligi'nde oynayacaktı ve parasını Euro olarak alacaktı. Bu yüzden onun üzerinde bir beklenti yaratıldı” dedi.
 
Brezilya’da Esportes TV’de yayımlanan bir programın yorumcusu Deivid’in açıklamalarını yorumlarken, Ronaldinho’nun aslında hiçbir takımda istenmediğini söyledi. Hatta Fenerbahçe ile ilgili bomba bir iddia ortaya attı:
 
Fenerbahçe, Ronaldinho ile anlaşmıştı. Sanırım 2008 ya da 2009 yılıydı. Türklerin başkanı 8.5 milyon euro ödemeye hazırdı. Bunu ben dahil herkes biliyor. Ancak Alex De Souza, ‘gölgede kalacağı’ için olsa gerek Ronalndinho’yu istemedi.
 
>