Premier League hocalarının yasakladığı o yiyecekler!

Dünyanın en popüler sporu futbol. Birçok kişi taktiklere odaklanırken dünyanın en iyi ligi Premier League’de hocalar artık taktiklerin yanı sıra yiyeceklerin gücüne de inanıyor. Her menajer, oyuncularının diyetini yakından takip eder ve genellikle menüden çıkarılması gerektiğini düşündükleri bir şeyi belirler. İşte başlıca takımların ve teknik direktörün yiyecek yasakları!

Premier+League+hocalar%C4%B1n%C4%B1n+yasaklad%C4%B1%C4%9F%C4%B1+o+yiyecekler%21;
ABONE OL
1 / 6

Antonio Conte'nin Tottenham'da ketçap ve bazı baharatları yasakladı. Futboldaki tek yasak yemek hikayesi bu değil, birkaç üst sınıf menajer oyuncularının kulüp kantininde belirli eşyaları bulundurmasını yasaklıyor.

2 / 6

Barcelona ve Bayern Münih ile büyük başarılara ulaşmasına rağmen Pep Guardiola, ilk sezonunda Manchester City ile ligi domine etmek için mücadele ediyordu. Taktiklerinin suçlanamayacağını biliyordu, bunun yerine ekibinin yiyecek alımını araştırmaya başladı. Soruşturma İspanyol menajerin çikolatayı yasaklamasına neden oldu. Bunu üç Premier Lig şampiyonluğu, dört Lig Kupası ve bir FA Kupası izledi. Claudio Ranieri, 2015/16 sezonunda Leicester'a tarihi bir şampiyonluk kazanmasına öncülük ederken, oyuncularının genellikle kutlamak için rutinleri vardı. Bu da maçlardan sonra tavuk burger yemekti. Görünüşe göre onlara zarar vermedi ve şampiyon oldular. Ancak bir sonraki yılda yaşanan kötü sonuçlar sırasında Ranieri hamburgeri takımına yasakladı.

3 / 6

David Moyes’u, Sir Alex Ferguson'nın yerine Manchester United patronu yapmak iddialı bir hareketti ve Patrice Evra'nın kısa süre önce açıkladığı gibi patates kızarması yasağı bu duruma hiç de yardımcı olmadı. Patrice Evra, "Profesyonel bir sporcu için cips en iyi yiyecek değil, bu yüzden bunu anlayabiliyorum ve David haklıydı, ancak hikâye iki gün sonra bir gazetede çıktı. David Moyes medyada böyle değişiklikler yaptığı için çok ağır eleştirildi ve patates kızartması yasağını geri almak zorunda kaldı.”

4 / 6

Arsene Wenger, İngiliz futbolunda birden fazla şekilde devrim yaptı ve 1996'da Arsenal oyuncularının içki, sigara ve çikolata barları yemesini yasakladı. Eski Topçu Nigel Winterburn, Dream Coach TV'ye şunları söyledi, “Her şeyi yasakladı. Antrenmandan sonra hepimiz yukarıda yemek yerdik ve balık, tavuk bütün yediklerimiz oldukça sadeydi. "Uzaklara gittiğimizde treni çok kullanırdık ve yiyecek arabası geldiğinde, Wenger ayağa kalkıp parmağını hayır diyerek sallardı.”

5 / 6

Liverpool patronu Jurgen Klopp, en iyi koçlardan biri ve öne geçmek için oyunun tüm ayrıntılarını inceliyor. Detaylara o kadar dikkat ediyor ki, yumurta yemenin doğru ve yanlış zamanları olduğunu keşfetti. Daha önce bahsedilen bazı maddelerin aksine sağlıklıdırlar, ancak Liverpool’lu oyuncuların maçlardan kısa bir süre önce yumurta yemez çünkü protein ve yağın sindirilmesi biraz zaman alabilir.

6 / 6

İtalya'da büyürken çocuklara çeşniler hakkında kötü hikayeler öğretilir, bundan nasibini alan dünyaca ünlü Conte gibi Fabio Capello da bu şeylere karşı güçlü bir nefrete sahiptir. İngiltere milli takımına teknik direktör olarak geldikten sonra ilk işi ketçap, kahverengi sos ve tereyağını yasaklamak oldu. Bu yasaklar takıma iyi gelmedi ve kötü gidiş başladı.

>