Ozan Tufan kendisine takım arıyor

Ozan+Tufan+kendisine+tak%C4%B1m+ar%C4%B1yor
ABONE OL

Fenerbahçe'de orta sahaya yapılan transferlerden sonra formasını kaybeden Ozan Tufan, kendisine takım aramaya başladı.

Luiz Gustavo ve İrfan Can Kahveci olmamasına rağmen Trabzonspor maçında formasını Mert Hakan’a kaptıran Ozan Tufan büyük hayal kırıklığı yaşıyor... geçen sezon Premier Lig’e gidecekken, “Kal. Bu takımın lideri ve kaptanı olacaksın” sözleri üzerine sözleşme yenileyen Ozan Tufan’ın, ligin geri kalanında yedek kulübesine hapsolma riski ortaya çıktı.  
 
İrfan Can ve Gustavo’nun gelmesinden sonra 6 ve 8 numarada Sosa ve Mert Hakan’ın da varlığı nedeniyle formayı alma umudu düşen Ozan, Pelkas ve Mesut’un olduğu yerde 10 numaradan ise tamamen uzaklaştı. Son dönemde aldığı kilolarla dikkat çeken Ozan’ın yeni anlaştığı menajeri Erman Akyüz’ün kendisine Premier Lig’den takım aradığı bildirildi.  
 
Emre Belözoğlu’nun Ozan Tufan planı, Euro 2021’de göstereceği performansa göre Ozan’ı en doğru rakama Avrupa’dan bir takıma satmak. Çünkü Fenerbahçe, UEFA ile yapılan anlaşma gereği son iki sezonda Elif ve Vedat’ta olduğu gibi yine bir oyuncu satmak zorunda kalacak.  
 
Ozan Tufan takımın yarısından fazlasından daha fit
 
Bu arada Ozan Tufan hakkında ortaya atılan ''5 kilo aldı'' iddiaları üzerine şok oldu. Sahada en fit duran Fenerbahçelilerden birisi olan Sosa’nın kendisiyle aynı boyda (1.79) olduğunu söyleyen Ozan Tufan, ancak tartıda Arjantinli oyuncunun 72, kendisinin ise 70 kilo geldiğini iddia etti.  
 
Fenerbahçe'de boyu ile kilosu arasında Ozan'dan daha düşük fark bulunan oyuncular 
 
Serdar  Aziz: 183 - 86 
 
Gökhan Gönül: 175 - 75 
 
Enner Valencia: 174 - 74            
 
Pelkas: 177 - 73                  
 
Samuel: 175 - 72                
 
Mesut Özil: 180 - 76                         
 
Caner Erkin: 181 - 76                         
 
Sadık Çiftpınar: 183 - 78                           
 
Mame Thiam: 185 - 79                        
 
Filip Novak: 184 - 78                         
 
Mbwana Samatta: 183 - 77  
>