“Olmazsa olmazım…”

“Olmazsa+olmaz%C4%B1m…”
ABONE OL
1 / 8

Fenerbahçe’nin müstakbel teknik direktörü Marco Silva oldukça dikkat çeken bir teknik adam…

2 / 8

1.5 yıldır takım çalıştırmamasına rağmen her dönemi talibi olan yeni nesil futbol koçları arasında yeri olan bir isim.

3 / 8

2017 yılında Sky Sports’a Watford’u çalıştırırken verdiği röportajda Portekizli teknik adam, futbola yaklaşımını, ”Aklımda bir felsefem var. Her an ve her takıma uyum sağlamam gerekiyor. Aklınızda tek bir fikir olabilir. Ancak sonrasında farklı oyunculardan oluşan bir takımla çalışıyor olabilirsiniz. O zaman istediğinizi elde edemezsiniz. Bu yüzden uyum sağlamanız gerekir” sözleriyle ifade etmişti.

4 / 8

Portekizli genç teknik adam; “Herkese saygı duymamız gerekiyor ama futbolumuzu da oynamamız gerekiyor. 'Rakibin oynamasını bekleyelim ve kalemizi kapatalım' diye bir oyuna asla girmeyiz” demişti.

5 / 8

Bir numaralı önceliğinin ne olduğu sorulduğunda Silva, "Öncelikle iyi bir organizasyona inanıyoruz. Bana göre, iyi bir organizasyonda iyi oyuncularınız varsa, onlar daha iyi olur. Bu konuda şüphem yok, sayı bu” cevabını verdi.

6 / 8

"Harika oyunculara sahip olabilirsiniz ama onları iyi bir organizasyona koymazsanız o kadar da iyi görünmüyorlar” diyen Silva, “Chelsea'ye karşı da Stoke'a karşı da aynı baskıya sahibiz. Aynı şekilde hazırlanıyoruz. Bir günde hiçbir şeyi değiştirmiyoruz. Mantıklı değil. Çünkü bu bizim tarzımız" demişti.

7 / 8

"Oyuncular ne yapacağımızı biliyorlar” diyen Silva aynı röportajda, “Tamam, bazı maçlarda değiştirebilirsiniz, çünkü bu oluyor. Ama her gün baskı altındasınız, baskı altında çalışmayı seviyorum. Oyuncular eğlenmeyi seviyor ama aynı zamanda becerilerini geliştirmek için biraz baskı olmalı” ifadelerini kullandı.

8 / 8

"Bir oyuncu ya da teknik direktör olarak bu işte çalıştığınızda herkes için inanılmaz bir baskı olur” diyen Silva, “Sadece kulüpte değil, taraftarlar arasında da herkesin ayaklarını yere sağlam basması önemli. Ligdeki pozisyon sürekli değişebilir. Futbolda her şey çok hızlı değişiyor. Dikkati toplamamız ve her maça hazırlanmak için çok çalışmamız gerekiyor” sözleriyle röportajını tamamlamıştı.

>