O İngiliz takımını alıyor!

O+%C4%B0ngiliz+tak%C4%B1m%C4%B1n%C4%B1+al%C4%B1yor%21;
ABONE OL

Televizyoncu Acun Ilıcalı, Ocak ayında bir Youtube kanalına konuk olmuş ve İngiltere'den bir kulüp satın alabileceğini söylemişti. O dönemde bu takımın Championship’te yer alan Blackburn Rovers olduğu iddia edilmişti.

Son birkaç gündür Ali Koç’un, Fenerbahçe’de futbol şube sorumluluğu görevini vereceği iddia edilen Acun Ilıcalı dün bir kez daha açıklama yaptı. "İngiltere liginden bir kulüp alarak devam etmek istiyoruz. Güzel başarılar yaşadığımız Fortuna Sittard'a veda ediyoruz" dedi.
 
Ilıcalı’nın Blackburn’ü satın almak için kulübün sahibi olan Hintli Venky’si London Ltd. satış işlemleri konusunda görüşmeler bulunduğu gelen bilgiler arasında.
 
Ilıcalı’nın bu işlem sırasında VH Grubu’nun elinde bulunan kulübün hisselerinin yüzde 99.9’unu alacağı, ayrıca 20 milyon sterlin’i bulan borcunu üstleneceği belirtildi.
 
O dönem de Acun Ilıcalı’nın aklındaki operasyonlardan birisinin ise Tugay’ı eski takımının başına CEO olarak getirmek olduğu gelen bilgiler arasında.
 
Bu arada akıllara Ali Koç’un seçimden önce söylediği, “Avrupa’dan bir takım alacağız” sözleri de geldi. Acun Ilıcalı, Blackburn’ü Hintlilerden alırsa, İngiliz ekibinin Fenerbahçe ile bir bağlantısı olabileceği gelen bilgiler arasında.
>