Newton’a da aynısını yapmıştı

Newton%E2%80%99a+da+ayn%C4%B1s%C4%B1n%C4%B1+yapm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1
ABONE OL

Trabzonspor'da Abdülkadir Parmak'ın teknik direktör Abdullah Avcı’nın Galatasaray maçında son dakikalarda sahaya sürmek istediği ancak genç oyuncunun denileni yapmayarak ısınmaması ve tribüne çıkması üzerine kadro dışı kalmasının yankıları sürüyor. Parmak'ın ligin başında Eddie Newton'a da aynı protestoyu yaptığı ortaya çıktı.

Trabzonspor'da Abdülkadir Parmak, Abdullah Avcı’nın verdiği rapor doğrultusunda Trabzonspor yönetim kurulu tarafından kadro dışı bırakıldı… Avcı 2-0 kazanılan Karagümrük maçından sonra, “özellikle teknik adam olarak hem oyun organizasyonuna hem grup enerjisine son derece dikkat eden birisiyim. Forması için bir dakika bile olsa bütün gücüyle ve performansıyla oynayacak oyuncularla çalışmayı tercih ederim” diyerek Parmak’a dönüş kapısını kapattı.
 
NEWTON'A DA AYNISINI YAPMIŞ
 
Parmak ligin ilk yarısında da kamp kadrosuna dahil edilip Gaziantep’e götürülmesine rağmen teknik direktör Eddie Newton maç kadrosuna alınmamıştı. O dönemde ortaya atılan iddialar Parmak ile teknik direktör Newton’ın 11’le ilgili tartışma yaşadığı yönünde oldu. Parmak’ın Newton’ı takımı Baker’la beraber yapmakla suçladığı, İngiliz teknik adamın ise öngörüsüne inandığı oyunculardan fikir almasının normal olduğu cevabını verdiği daha sonra da Parmak’ın kadro dışı kaldığı dedikodusu yayıldı.
>