Muslera, sahalara ne zaman döneceğini açıkladı!

Muslera,+sahalara+ne+zaman+d%C3%B6nece%C4%9Fini+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1%21;
ABONE OL

Galatasaray'ın tecrübeli kalecisi Fernando Muslera, beIN Sports'a samimi açıklamalarda bulundu. Sakatlığı hakkında bilgilendirme yapan başarılı file bekçisi sahalara ne zaman döneceğine dair önemli bilgiler verdi.

Uruguaylı kaleci sahalara dönüşü ile ilgili olarak, "Her şey biyolojik ilerlemeye bağlı durumda. Aynı sakatlığı yaşayan diğer oyunculara baktığımızda az çok 6 aylık bir süre içerisinde iyileştiklerini görüyoruz. Kesin bir süre vermek zor çünkü her şey kendimi nasıl hissedeceğime bağlı olacak. Gerçek şu ki; o anları nasıl geçireceğimi bilemedim. Çok fazla bir acı hissetmedim. O anda neler olduğunu biliyordum. O kadar acı hissetmedim ama sonrasında zaman geçince bir kırık oluştuğunu anladım.
 
Oynayamamak üzüntü verdi. Ambulansın sahaya geç gelmesi normal bir durum değildi. Bana olan şey bu oyunda komplike bir durum. Sahada bu kadar uzun süre tedavi görmek bana üzüntü verdi" şeklinde konuştu.
 
"Kariyerimi Galatasaray'da bitirmek istiyorum"
 
Kariyerini Galatasaray'da bitirmek istediğini söyleyen Muslera, "Türkiye'de 10 yıl yaşayacağımı ve Galatasaray'da 10 yıl oynayacağımı tahmin etmezdim. Kulüp ile kimyamız birbirine son derece uydu. Birlikte çok sayıda kupa kazandık. Kendisini evinde hisseden, başka bir yöne gitmek istemeyen bir oyuncuyum.
 
Bunu hiçbir zaman hayal edemezdim ama burada olmaktan ve Galatasaray'la birçok şey elde etmekten dolayı mutluyum ve gururluyum. Diğer kulüpler tarafından saygı ve sevgi görmek de beni mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Kariyerimi Galatasaray'da bitirmek istiyorum" şeklinde konuştu.
 
Teknik direktör Fatih Terim hakkında gelen soruya cevap veren 34 yaşındaki kaleci, "Fatih Terim gibi önemli bir teknik direktörün beni takım için önemli bir oyuncu olarak nitelendirmesi gurur verici. Bu, büyük bir gurur.
 
Şurası kesin ki, bununla ilgili tek faktör ben değilim. Başka durumlar da bizi etkiledi sonuçta. Bu durumdan başka dersler de çıkardık. Kişisel olarak Fatih Terim'den takım için önemli bir oyuncu olduğuma dair böyle bir şey duymak beni çok mutlu etti" dedi.
 
"Seyircisiz maçlar diğer takımları da olumsuz etkiledi"
 
Pandemi sebebiyle ligin seyircisiz oynanması hakkında yorum yapan Muslera, "Yalnızca Galatasaray'ı değil diğer takımları da olumsuz etkiledi. Türk futbolu fantastik bir seyirci kitlesine sahip. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Ankaragücü ve bu ligde yer alan her takımın taraftarı Türk futbolunun farklı, heyecanlı ve tutkulu olmasını sağlıyor.
 
Ligi bir şekilde seyircisiz olarak bitirmek zorundaydık ama taraftar olmadan da futbol çok bir şey ifade etmiyor. Eminim ki ligde oynayan diğer oyuncular da böyle düşünüyordur" şeklinde konuştu.
>