Murat Sancak kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Murat+Sancak+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli,+ne+i%C5%9F+yap%C4%B1yor?
ABONE OL

Murat Sancak, Adana Demirspor'un Süper Lig'e çıkmasında pay sahibi olan isimler arasında. Murat Sancak, hakkında merak edilenler burada...

Murat Sancak, spor dünyasının yakından tanıdığı bir isim. Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.
 
Murat Sancak Kimdir?
 
Murat Sancak, 1970 yılında Siirt'in Çatılı ilçesinde dünyaya gelmiş Türk iş ve spor insanıdır. Murat Sancak 50 yaşındadır. Evli ve 6 çocuk babası olan Sancak, iş adamı ve spor insanı kimliğiyle tanınmaktadır. MT Holding, Paycore Holding Yönetim Kurulları Başkanlığı ile BMC Holding Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulunmaktadır. 20 Ağustos 2015 yılında suikast girişimine uğramış olup aracına 20 kurşun isabet etmiştir, bu olayda korumaları yaralanırken kendisi yara almadan kurtulmuştur. 2014-2017 yılları arasında Star Medya'nın başkanlığını yürütmüştür.
 
2018 yılında Olağanüstü Kongre sonucunda Adana Demirspor Başkanlığına seçilmiştir ve görevine devam etmektedir.
 
Murat Sancak, Ethem Sancak'ın nesi oluyor?
 
Siirtli ve Arap asıllı Türk iş adamı Ethem Sancak, Murat Sancak'ın neyi oluyor sorusu sosyal medyada çok merak edilmektedir. Ethem Sancak, İş adamı Mesut Sancak'ın ağabeyidir. Adana Demirspor kulübünün başkanı Murat Sancak, Ethem Sancak'ın yeğenidir.
>