Muhabir ‘samimiyetsiz’ deyince…

A Milli Futbol Takımı'nın Cebelitarık'ı 6-0 yendiği maçtan sonra Teknik Direktör Stefan Kuntz'a yöneltilen soru, basın toplantısında soğuk rüzgarların esmesine neden oldu.

Muhabir+‘samimiyetsiz%E2%80%99+deyince…
ABONE OL
2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde Cebelitarık’ı 6-0 yenerek averajla Norveç’in önüne geçen ve ikinci sıraya yükselen Türkiye, Play-Off şansını güçlendirdi. Ancak, maçtan sonra basın toplantısına katılan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, yerel bir muhabirin kendisine yönelttiği soru karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.
 
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında bir muhabir, “Açıklamalarınızda samimiyetsizlik var. Yusuf Yazıcı süre alamıyor diye davet etmediniz, ama Barış Alper kendi takımında daha az süre almış. Sözleriniz birbirine tezat. Kriteriniz ne?” diyerek Teknik Direktör Stefan Kuntz’u eleştirdi.
 
Alman hoca gelen bu soruya nazik bir şekilde cevap verirken, “Bu noktadaki kriterim ya da genel olarak oyuncu seçim kriterlerimize çeşitli sebepler etki ediyor. Bir tarafta kendi kulüplerinde kaç dakika oynadıkları, diğeri hangi pozisyonda oynadığı, hangi oyuncu, hangi taktik imkanları açıyor benim önümde. Ve Yusuf Mart ayında bize yardımcı olmak istiyorsa, o zaman kulübünde oynaması önemli. Bu yüzden de bu vakti kullanıp Lille’de bir adım daha atmaya ve daha çok oynamaya çaba gösterir. Böyle bir durumda onu yeniden kabul etmek bizim için çok keyifli olur” ifadelerini kullandı.
 
Sosyal medyada birçok kullanıcı, muhabirin Teknik Direktör Kuntz’u ‘samimiyetsiz’ şeklinde eleştirmesine tepki gösterdi. İşte sosyal medyada konuyla ilgili yapılan bazı yorumlar:
 
“Hoca yabancı olunca yorumcusu, basını, futbolun içinden kim varsa birden aslan yürekli kesiliyor. Art niyetin kokusu 1000 km öteden geliyor. Bunun gibilere inat sonuna kadar hocanın safındayım isterse komple 2-3. liglerden kursun milli takımı.”
 
“Basın toplantısında Ülkenin milli takım hocasına samimiyetsiz demek nedir abi hemen hemen bu tarz soru ve söylemleri her toplantıda yapan çıkıyor. Çok ayıp ediyorlar”
 
“Şenol Güneş’e, Fatih Terim’e veya Abdullah Avcı’ya sorsaydı bu soruyu çok farklı bir cevap alırdı orası kesin. Adam yine kibarca cevabını vemriş kendince. Yabancıya karşı saygısızlık çok kolay yapılıyor.”
 
>