Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı para ve gerçekler

Mesut+%C3%96zil%E2%80%99in+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99den+alaca%C4%9F%C4%B1+para+ve+ger%C3%A7ekler
ABONE OL

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil'in alacağı ücret dün açıklandı. KAP'a bildirilen rakamlar tam anlamıyla şok etkisi yarattı. Dünyanın en değerli oyuncularından biri olduğu kabul edilen Mesut'un Süper Lig'deki bir çok oyuncudan daha az rakama imza attığı ortaya çıktı.

Fenerbahçe Haberleri...Mesut Özil 3.5 yılda Fenerbahçe’den 9.5 milyon euro alacak… bu rakam gurbetçi futbolcunun Arsenal’dan bir yılda kazandığı 20 milyon euro’nun yarısından daha az. Sadece o kadar da değil. Mesut; Galatasaray’da forma giyen Muslera, Belhanda, Babel, Feghouli, Falcao’dan; Beşiktaş’ta forma giyen Vida ve Ljajic’ten, Fenerbahçe’deki takım arkadaşları Luiz Gustavo ile Samatta’dan ve Başakşehir’de oynayan Visca’dan daha düşük bir yıllık ücrete forma giyecek.

Mesut, Süper Ligin en fazla kazanan ilk 10 oyuncusu arasında yer almayacak.  

Mesut’a ayrıca sezon sonuna kadar da herhangi bir ödeme yapılmayacak. Aslında Fatih Terim’e gönderme olması açısında Mesut’a ilk etapta 1907 TL’lik sözleşme yapılması düşünüldü. Ancak TFF’nin sözleşme kurallarına göre profesyonel futbolcularla asgari ücretten aşağı bir ücretle sözleşme yapılamayacağı için bu fikir otomatikman ortadan kalkmış oldu.

Acun Ilıcalı’dan Mesut Özil’e 10 milyon euro

Fenerbahçe, Mesut Özil’e 3 yılda 9.5 milyon euro ödeyecek… sarı-lacivertli ekibe bugünü için değil geleceği için gelen Mesut’un yaptığı bir başka anlaşma var. O anlaşmaya göre Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen Dijital Platformu, Mesut Özil’in hayatını dizi haline getirecek. Bu anlaşma üzerinden Mesut Özil’e toplamda 10 milyon euro ödenecek. Mesut’un hayatını anlatan 6 ila 8 bölümlük belgesi tarzındaki mini dizi çekilecek. Gelen bilgilere göre Acun’un daha dizi çekilmeden Endonezya, Malezya gibi Müslüman nüfusun yoğun olduğu ülkelerle satış anlaşması imzaladı.
Acun’un ayrıca Mesut’un belgesel tadındaki mini dizisini pek çok ülkeye de pazarlamak için çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

Mesut geline Pelkas sol kanada geçecek de! Orada da…

Pelkas uçuyor… ancak isterse kanat taksın Mesut Özil geldiği zaman harikalar yarattığı forvet arkasında forma giyemeyecek. Oynamak istemediği sol kanatta kendisine yer bulacak. Sarı-lavcivertli forma altında 4 gol ve 6 asist yapan Pelkas sol açıkta oynarken 3 gol 1 asist yaptı. 10 numara oynarken 1 gol 5 asist yaptı. Fenerbahçe, Pelkas’ın sol kanatta oynadığı 9 maçta 6 galibiyet 3 yenilgi aldı. Sarı-lacivertliler bu sezon aldığı 4 yenilginin 3’ünü Pelkas solda oynarken elde etti.

>