Mesut Özil'den İngiltere atağı

Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü yıldızı Mesut Özil, İngiltere’nin Bradford kentinde bir geliştirme merkezi kurulmasına yardım etti. Amacı profesyonel futbola başlayan İngiliz pasaportlu Güney Asyalı gençlerin sayısını artırmak.

Mesut+%C3%96zil%E2%80%99den+%C4%B0ngiltere+ata%C4%9F%C4%B1
ABONE OL
Birleşik Krallık, nüfusun yüzde yedisine tekabül eden üç milyondan fazla bir Güney Asyalı var. Ancak İngiltere'de sadece Güney Asyalı profesyonel maç oynadı.
 
Bu büyük dengesizliği gidermek için Fenerbahçe’nin orta saha oyuncusu Özil, Futbol Federasyonu ve Barış için Futbol organizasyonuyla güçlerini birleştirdi.
 
Eski İngiliz Güney Asyalı oyuncu Kashif Siddiqi ve FA liderliğindeki Barış İçin Futbol organizasyonu Mesut Özil Geliştirme Merkezi çatısı altında birleşti.
 
Merkez, Lig İki tarafında Bradford City'nin antrenman sahasında futbol ve yaşam becerileri seansları düzenleyecek. Birkaç Premier Lig ve Futbol Ligi kulübü de girişime kaydoldu.
 
Mesut, "Güney Asya Topluluğunun neden sadece oyunun taraftarı olmasına izin verildiğine her zaman şaşırdım, neden daha fazla oyuncu veya yöneticinin profesyonel futbola girdiğini görmüyoruz? Onları desteklemek, saha içinde ve dışında başarılı olmaları için bir fırsat vermek istiyorum. Etnik olarak farklı bir geçmişe sahibim ve zorlukları anlıyorum. Umarım Barış İçin Futbol Mesut Özil Center onların ihtiyacı olan platform olur” dedi.
>