Mesut Özil, Türkiye'den kulüp satın alıyor!

Mesut Özil, Eva Longoria ve Kate Upton ile Necaxa'ya yatırım yaptıktan sonra, 17 milyon TL’ye Çorum FK'yı satın almak istiyor. Dünya yıldızı Mesut Özil'in geçen yıl Meksika ekibi Nexaca'dan hisse satın aldıktan sonra başka bir kulüp satın almak istediği bildirilmişti.

Mesut+%C3%96zil,+T%C3%BCrkiye%E2%80%99den+kul%C3%BCp+sat%C4%B1n+al%C4%B1yor%21;
ABONE OL

Fenerbahçeli Özil, Türk üçüncü lig takımı Çorum FK'yi doğrudan satın almak için can atıyor. 33 yaşındaki Özil, daha önce Nexaca'da hisse satın almak için 2021'de güzel model Kate Upton ve Hollywood yıldızı Eva Longoria ile birlikte çalışmıştı. Ancak Bild'e göre eski Arsenal oyun kurucusu, Meksika'nın üç kez şampiyon olan takımına yüzde 50'lik bir hisse yatırdıktan sonra, şimdi tamamen kendi başına bir satın alma peşinde. Çorum'un eski sahibi Fatih Özcan, geçtiğimiz hafta kulüpteki görevinden istifa etmişti. Ve yaptığı basın toplantısında,

"Türkiye'den dünyaca ünlü bir oyuncu kulübü satın almakla ilgileniyor," dedi. Bu oyuncunun Özil olduğu Bild tarafından onaylandı. Çorum kaptanı Umut Kaya'nın "Temas, Fenerbahçe'de Özil ile oynayan ve Çorum'dan gelen İrfan Can Kahveci aracılığıyla geldi. Özcan'ı aradı ve detayları sordu."

Çorum Futbol Kulübü için talep edilen fiyat 17 milyon Türk Lirası. Özil'in Fenerbahçe'den haftada 6 milyon TL aldığı söylenirken, eski Alman milli takım oyuncusu için Çorum FK'yi satın almak sadece okyanusta sadece bir damla. Arsenal 2013'te, Real Madrid'e 766 milyon TL ödeyerek onu transfer etmişti. Özil 254 maçta 44 gol attı ve Arsenal’in üç FA Cup kazanmasına yardımcı oldu. Ocak 2021'de Arsenal'i Fenerbahçe’ye geldiğinden beri, 31 kez forma giydi ve sekiz gol attı.

>