Mesut Özil transferine dahil olan iki sponsor

Mesut+%C3%96zil+transferine+dahil+olan+iki+sponsor
ABONE OL

DHA Haber Ajanası, Fenerbahçe’nin Mesut Özil’le 3.5 yıllık bir anlaşmaya vardığını iddia etti. Sarı-lacivertli kulüpten habere yalanlama gelmedi.

Ancak aynı saatler içinde İngiliz gazeteci Chris Wheatley, Mesut Özil’in temsilcisini ABD’ye transfer görüşmesine gittiğini iddia etti. Temsilcinin DC United’ın sunduğu teklifin ABD’de Mesut Özil’in M10 markasını genişletmeye yardımcı olacağını öne sürdüğü için görüşmeler yapmak üzere Washington’a seyahat ettiğini yazdı.

Mesut’un DC United’a yaptığı transfer görüşmelerine sponsor olarak Audi Field araç markası ile kahve şirketi 39 Steps’in de dahil edildiğini belirtti.

Menajerinin verdiği röportajın şifreleri..

Mesut Özil’in hukuk profesörü olan menajeri Erkut Söğüt’ten bir açıklama geldi… bu açıklamanın şifreleri ise gurbetçi oyuncunun Fenerbahçe ile 3.5 yıllık sözleşme imzaladığı iddiası kadar dikkat çekici. İşte Söğüt’ün sözlerinin detayları…
* Mesleğim gereği bu işin hukuksal tarafına da fazla önem veriyorum.
Mesut Özil çocukluk aşkı Fenerbahçe’ye imza atmak için gözü ne para görüyor, ne de kariyer. Ancak Söğüt, henüz 32 yaşında olan Mesut’un en az 3-4 sezon daha futbol oynayacağı için doğru anlaşmayı bulmaya çalışıyor.  
* Mesut’un Arsenal ile süren sözleşmesi var.
Mesut Özil’in haftada 350 bin sterlin aldığı bir sözleşme var. Arsenal aylardır bu rakamı hiç gözün kırpmadan ödüyor. Arsenal’in Mesut’un sözleşmesini hangi şartlarda feshedeceği çok önemli.  
* Ocak ayı ile birlikte ortada hukuki bir durum kalmadığı için temsilcisi olarak Mesut’a ilgi gösteren kulüplerle görüşmelere başlamıştık.
Mesut artık serbest bir oyuncu. Gelecek sezondan itibaren gideceği kulübün Arsenal’a herhangi bir ödeme yapması gerekmiyor. Ancak Ocak ayında bir takım Mesut’u isterse elini taşın altına sokmak zorunda. Söğüt sadece Fenerbahçe’den başka pek çok takımla da görüşmelerde bulundu. Bulunmaya devam ediyor.
* Unutmamak gerekir ki Arsenal ile de şartlar konuşulması gerekiyor.
Fenerbahçe ve Mesut’u isteyen takımlar henüz Arsenal’la temas kurmadı. Ama o da Arsenal’ın Mesut’un ayrılmasına sorun çıkarmayacağına inanıyor.
* Bizler işimizi doğru yapmak zorundayız.
Fenerbahçe’den ya da Mesut’un transfer olacağı yeni takımdan Söğüt ciddi bir menajerlik ücreti elde edecek.
* Mesut’un geleceğiyle ilgili hem ağabeyi, hem ailesiyle konuşarak süreci en kısa zamanda tamamlayacağız.
Mesut’un annesi İstanbul’da yaşamasını istiyor. Eşi de İstanbul aşığı. Tek sorun ise ağabeyi. Onun gözü ABD’de. Çünkü M01 markasının ABD’de daha da gelişeceğine inanıyor.

>