Mesut Özil için İngiltere'den flaş iddia

Mesut+%C3%96zil+i%C3%A7in+%C4%B0ngiltere%E2%80%99den+fla%C5%9F+iddia
ABONE OL

The Sun gazetesi Mesut Özil’in, Arsenal'dan ayrılmak içi çok ağır şartlar sunduğunu yazdı. Avrupa’nın en fazla satan gazetesinin iddiasına göre Arsenal, kalan maaaşını 2 yıl boyunca ödemeye devam ederse Mesut, ayrılaca.

İngiliz ekibinde haftalık 350 bin pound kazanan Mesut Özil, Arsenal'dan sözleşmesi bitene kadar 7.2 milyon sterlin kazanacak. Mesut, 2023 yazına kadar kendisine haftada 68 bin euro ödenmesi durumunda sözleşmesini Ocak ayında feshetmeye sıcak bakıyor.

Mesut gelirse, Pelkas dönecek…

Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Yunanistan’da da gündem Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferi… gurbetçi oyuncunun sarı-lacivertli formayı giymeye başlayacak olması nedeniyle Yunan basını Dimitrios Pelkas’a ne olacağını sorgulamaya başladı.   

Sezon başında 10 numara olarak Fenerbahçe’ye gelen ancak Erol Bulut tarafından sol kanata oynatılan Yunan oyuncu son haftalarda 10 numaraya dönünce goller atmaya başlamıştı.
Kısa süre önce Erol Bulut’un, Pelkas’ı şikayet etmesiyle ilgili haberler yapan Yunan basını PAOK’a döneceğini iddia etmişti. Mesut’un Fenerbahçe’ye transferinin ise Pelkas’ı tamamen saf dışı bırakacağı, sol kanatta isteneni veremezse PAOK’a dönmesinin hızlanacağı belirtildi.

Visca’ya, Trabzonspor’u Mesut Özil seçtirdi…

Mesut Özil transferi Fenerbahçe’de diğer tüm görüşmelerin dondurulmasına neden oldu… bu da sarı-lacivertlilerden haber bekleyen başta Edin Visca olmak üzere pek çok oyuncunun rotasını diğer takımlara çevirmesine neden oldu. Başakşehir yönetiminin Okan Buruk’un talebiyle Henry Onyekuru’ya teklif yapması ise Visca’nın canını daha da sıktı.

Bir süredir Buruk’la arasında sorunlar bulunan Visca’nın, Onyekuru’nun arkasında yedek beklemek istemediği için eski hocası Abdullah Avcı’nın “Trabzonspor’a gel” teklifini değerlendirmeye aldığı bildirildi. Visca’nın son kararını vermesi durumunda Ahmet Ağaoğlu’nun, Göksel Gümüşdağ ile bir görüşme yapacağı ve transferi bitireceği öğrenildi.

>