Max Kruse'da 18 milyon Euro bilmecesi

Max+Kruse%E2%80%99da+18+milyon+Euro+bilmecesi
ABONE OL

2001'den beri Almanya’da Sözleşmeli Futbolcular Derneği'nin hukuk danışmanı Dr. Frank Rybak, Fenerbahçe ve Max Kruse davasıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Max Kruse’ye lisans çıkması konusunda, “Lisansın çıkması tazminat olmayacağı anlamına gelmez. FIFA bir oyuncunun tazminat taleplerine maruz kalmaktan endişe duyduğu için her zaman izin verir. Artık Fenerbahçe Kruse’nin oynama hakkına itiraz edemez” dedi. 
 
Kruse'ye göre Fenerbahçe, Şubat ayından bu yana maaşının tamamını borçlu. Rybak,  “FIFA bir düzenleme getirdi. İki aylık maaş ödenmemişse ve 15 günlük süre belirlenmişse, fesih koşulları karşılanır" dedi. 
 
Kruse'nin sözleşmesinin 2022'ye kadar sürdüğünü belirten Rybak, Fenerbahçe’nin istediği 18 milyon euro’luk tazminat için “Sözleşme süresinin geri kalanı için maaşını  hesaplamış olacaklar. Örneğin, yılda 9 milyon euro kazanıyorsa, bu 18 milyon euro demektir. Fenerbahçe 2 sezonda ödeyeceği bu rakamı isteyebilir” dedi.  
 
Kruse daha önce Fenerbahçe'ye ödemediği 7,5 milyon euro’luk maaş ödemesi için dava açtı. FIFA sözcüsü, “Her iki tarafın da dava açtığını teyit edebiliriz. Dava, Uyuşmazlık Çözüm Dairesi tarafından inceleniyor” dedi. 
>