Marek Hamsik'te Beşiktaş tehlikesi

Slovakya’nın Hırvatistan ile oynadığı maçta sakatlanan Marek Hamsik'in sadece Fenerbahçe değil Beşiktaş maçını da kaçırma ihtimali bulunuyor.

Marek+Hamsik%E2%80%99te+Be%C5%9Fikta%C5%9F+tehlikesi
ABONE OL
Marek Hamsik’in Fenerbahçe maçından hemen önce Slovakya’nın Hırvatistan maçında sakatlanması Trabzonspor cephesinde paniğe neden oldu... Abdullah Avcı oyun aritmetiğinin kösünüsü olan Hamsik’in yokluğunda o bölgedeki problemi nasıl çözeceğini düşünürken, bir kafa karıştırıcı bilgi daha geldi.
 
Hamsik’in sadece Fenerbahçe değil Beşiktaş maçını da kaçırmasının gündeme geldiği ortaya çıktı. İddiaya göre; Hırvatistan maçından sonra kulüp doktoru ile konuşan Hamsik’in kas yırtığından şüphelendiği öğrenildi. Böyle bir durumda Slovak oyuncunun 4 ile 7 hafta sahalardan uzak kalması riskinin ortaya çıkabileceği belirtildi.
 
Bir başka iddia ise Hamsik’in milli takıma giderken ufak bir kas problemi olduğu bu sakatlıkla ilgili Slovak yetkililerin uyarıldığı yönünde. Ancak Hamsik’in hafif sakatlığını ciddiye almadığı, oynamak istediği de iddialar arasında.
 
Marek Hamsik ve Trabzonspor'dan açıklama
 
Hırvatistan maçının ilk yarısında sakatlanan ve oyuna devam edemeyen Marek Hamsik, Sport/SK kaynaklı haberde sakatlığıyla ilgili yaptığı açıklamada "Rusya maçından sonra kas problemi yaşamıştım. Hırvatistan öncesi antrenmanların ardından hocamızla konuştum ve Hırvatistan maçında takımıma yardım etmek istedim. Perşembe günü MR kontrolüm var.'' ifadelerini kullandı
 
Trabzonspor, Hamsik'in sakatlığı için yaptığı açıklamada ise, ''Slovakya milli takımının dün oynadığı müsabakada sakatlanan ve tedavisine başlanan Marek Hamsik’in Perşembe günü MR’ı çekilecek ve sağlık durumu hakkında yeniden açıklama yapılacaktır'' ifadelerini kullanmıştı.
>