Lyon, Ersin Destanoğlu'nun peşinde

Fransa Ligue 1 takımlarından Lyon, Beşiktaş'ın genç file bekçisi Ersin Destanoğlu'nu takibe aldı.

Lyon,+Ersin+Destano%C4%9Flu%E2%80%99nun+pe%C5%9Finde
ABONE OL
Beşiktaş Salı akşam Ajax’a 2-0 yenildi… genç kaleci Ersin sahanın dikkat çeken isimleri  arasında yer aldı. Ajax’ın yıldızları için pek çok üst düzey Avrupa kulübünün scoutları tribündeki yerini aldı. Ancak bunlardan birisi Ersin için tribündeydi.
 
Lyon’un transfer sorumlusu Bruno Cheyrou ve scout şefi… Anthony Lopes’le beraber takımı sürükleyecek bir kaleci arayan Lyon’un bir süredir izlediği Ersin bir kez de Şampiyonlar Ligi arenasında görmek istediği için dün akşam Amsterdam’a gözlemci yolladığı bildirildi.
 
Daha önce genç stoper Cenk’i Fransa’ya götüren Lyon’un scout şefinin Türkiye Ligi’ni yakında takip ettiği, Ersin’le ilgili de iyi görüşleri olduğu belirtildi.
 
Hali hazırda Ajax’la sözleşmesi sezon sonunda sona erecek Onana’yı da izlese Lyon’un devlerin Kamerunlu kaleci için yarışta olduğu gerçeğinden yola çıkarak Ersin konusunda daha dikkatli davranacağı belirtildi. 
 
Florian Maurice’in yerine Mayıs 2020’de göreve gelen Cheyrou’nun, scout olarak görev yaptığı dönemden Ersin’e özel ilgisini olduğu öğrenildi.
>