Luuk De Jong, Van Gaal sayesinde Beşiktaş’a gelebilir!

Hollanda milli takımı teknik direktörü van Gaal’in “Birinci forvet olursa milli takıma çağırırım” sözleri sonrası geçen sene Beşiktaş’ı reddeden Luuk de Jong’un Beşiktaş’a yeşil ışık yakması bekleniyor.

Luuk+De+Jong,+Van+Gaal+sayesinde+Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99a+gelebilir%21;
ABONE OL
1 / 5

Wout Weghorst her ne kadar Frankfurt’a yaklaşsa da Beşiktaş’ın hala gündeminde… Ancak Louis van Gaal’den siyah-beyazlılara sürpriz bir kıyak geldi...

2 / 5

VAN GAAL'DEN WEGHORST AÇIKLAMASI

2-2 biten Polonya maçında 3-5-2 oynatmasına ve Depay ile Bergwijn gibi asıl mevkileri santrafor olmayan iki forvet oyuncusuyla başlaması sorgulanan van Gaal, Weghorst’ü 77’nci dakikada oyuna almasını şu şekilde savundu: Weghorst'u aldım. Gözümde çok iyi iş çıkardı. Nokta santrafordu. Yakın direğe gitti. Takım arkadaşlarına fırsatlar yarattı” dedi.

3 / 5

“BİRİNCİ FORVET OLMALI”

Barcelona’da yedek kaldığı için Mart’tan sonra bu milli maç döneminde de kadroya almadığı Luuk de Jong’un ise hala Weghorst için bir rakip olduğunu söyledi.

4 / 5

31 yaşındaki golcü oyuncuya, “Daha fazla oynayabileceği birinci forvet olarak sahaya çıkacağı bir takımda oynamalı ki, bizimle burada olsun” mesajı gönderdi.

5 / 5

DE JONG, SEVİLLA'YA GERİ DÖNDÜ

Luuk De Jong, Barcelona’dan ayrılarak Sevilla’ya geri dönecek. Geçen sezon Beşiktaş uzun süre De Jong’un peşinde koştu. Ancak o yedek kalacağını bile bile Barça’yı tercih etti.