Löw'den Fenerbahçe'ye tavsiye: 'Hiç düşünmeyin'

L%C3%B6w%E2%80%99den+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99ye+tavsiye:+%E2%80%99Hi%C3%A7+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCnmeyin%E2%80%99
ABONE OL

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü olması beklenen Erol Bulut'a Joachim Löw'den de onay geldi.

Fenerbahçe’de herkes yeni teknik direktör Erol Bulut’la ilgili açıklama yapılmasını bekliyor… 44 yaşındaki gurbetçi teknik direktörün bazı sırları ortaya döküldü.  
 
* Teknik direktörlükteki idolü Joachim Löw. Alman teknik adamla hem Fenerbahçe’de hem de Adanaspor’da beraber çalıştı. Ali Koç fikir istediği zaman Löw kendisine hiç düşünmeden şans verilmesi tavsiye etti. 
 
* Heynckes'ten kendine inanmayı, Magath'tan ağır kondisyon çalışmasını, Löw'den de oyuncularla teknik ekip arasında uyum sağlanmasını öğrendi. 
 
* Allegri, Conte ve Mourinho’yu izleyerek taktik bilgisini geliştirdi.
 
* Bundesliga'da teknik direktör olarak çalışmak hedeflerinden birisi. 
 
* Panionios’ta oynarken Yunan Ligi’nin en iyi yabancısı seçildi. Sonra ülkenin en büyük takımı Olympiakos’a gitti. Çok çabuk adapte olmak gibi bir özelliği var. 
 
* Rivaldo ve Yaya Toure gibi pek çok dünya yıldızı ile beraber oynadı. Hepsinden bir şeyler aldı. Ukrayna’da Metallurg’da bile oynadı. Hiç burun kıvırmadı. 
 
* Kartalspor’da ve Malatyaspor’da Özcan Kızıltan’ın, Elazığspor’da Trond Sollied’in, Başakşehir’de ise Abdullah Avcı’nın yardımcısılığını yaptı. 
 
* İngilizce, Almanca, Yunanca ve belirli bir düzeyde Portekizce konuşabiliyor.
 
* Malatyaspor teknik direktörü olduğu dönemde verdiği röportajda, Emre Belözoğlu’nun, Başakşehir’den getirmek istediği oyuncu olduğunu söylemişti. 
>