Liverpool'un, ülkelerinde en değerli olan 4 oyuncusu

İşte Liverpool'un, transfer değeri ülkesindeki herkesten daha yüksek olan dört oyuncusu.

Liverpool%E2%80%99un,+%C3%BClkelerinde+en+de%C4%9Ferli+olan+4+oyuncusu
ABONE OL
Jurgen Klopp'un emrinde dünya çapında birçok oyuncu var ve yakın zamanda yapılan bir araştırma, Liverpool'un dört süper yıldızının ülkelerindeki en pahalı oyuncu olduğunu doğruladı. Liverpool'un şu anda transfer değeri kendi ülkelerindeki herkesi aşan olağanüstü dört oyuncusu var.
 
Jurgen Klopp yönetimindeki Kırmızılar, son dört yılda hem yurtiçinde hem de Avrupa'da, en çok korkulan takım haline geldi.
Son başarıları arasında 2018'de Şampiyonlar Ligi finaline ulaşmak, 2019'da Tottenham'ı yenerek kupayı kazanmak ve 2020'de gelen Premier Lig şampiyonluğu yer alıyor.
 
Bunun büyük bir kısmı, Mohamed Salah ve Sadio Mane gibi birkaç yıldızın Anfield tarafına katılmasından bu yana sadece dünya şampiyonu olmasıyla, kulüp hiyerarşisi tarafından olağanüstü oyuncu alımı oldu. Mohamed Salah dünyanın en büyük futbolcularından biri. Salah ve Mane bu sezonda 18 lig golü atmak için birlikte çalıştı ve şüphesiz ülkelerinin en büyük yıldızları. 
 
Bir araştırmaya göre Salah'ın, Mısır'ın en değerli oyuncusu (107 milyon avro) iken Mane'nin Senegal için aynı pozisyonda olması şaşırtıcı değil. (90 milyon avro). Ülkelerinin en değerli oyuncusu olma ayrıcalığına sahip olan diğer iki Liverpool oyuncusu, İskoçyalı savunma oyuncusu Andrew Robertson (70 milyon avro) ve Gine'den Naby Keita (35 milyon avro). 
 
Sadio Mane dünyanın en pahalı Senegalli futbolcusu. Robertson kısa süre önce İskoçya'nın 2022 Dünya Kupası elemeleri için eleme turuna çıkmasına yardımcı olmuştu.
>