Lille'de Fatih Terim gündemde

Lille%E2%80%99de+Fatih+Terim+g%C3%BCndemde
ABONE OL

Fransa'da Lille'i şampiyon Christophe Galtier görevden ayrılırken, yerine Fatih Terim'in ismi gündeme geldi.

Lille’de Fransa şampiyonluğu kazanan Christophe Galtier’in takımdan ayrılma kararı alması üzerine ortalık fena halde karıştı… 2018 yılında Damien Comolli’nin getirmeye çalıştığı Fransız teknik adama, Fenerbahçe’den teklif geldiği iddia edildi.
 
Tam bu dedikodunun üzerine Galtier de, L’Equipe’e verdiği demeçte "Lille'den ayrılma zamanı geldi, Bu doğru an, başkanla konuştum ve kulüpten ayrıldığımı söyledim. Buradaki süremi doldurdum” dedi. Ortalık iyice şenlendi.
 
Napoli, Lyon, Nice ile beraber Fenerbahçe’nin de teklif götürdüğü iddia edilen Galtier’in yerine Fransa şampiyonu Lille’in Fatih Terim’i takımın başına getirmek istediği iddia edildi. İddiaya göre Burak Yılmaz’ın görüştüğü Lille Sportif Direktörü Luis Campos, Fatih Terim fikrine sıcak baktı. Takım içinde Zeki, Burak, Yusuf ve Mustafa Kapı ile beraber bu sezon takıma katılması düşünülen Uğurcan ve Dorukhan’la beraber küçük bir Türk kolonisi kurulması, Terim’i Campos’a düşündürdü. Terim’in Türk futbolcuların yanı sıra İtalya tecrübesiyle Lille’e Şampiyonlar Ligi’nde istediği başarıyı getirebileceği fikrinin Campos’un aklında ciddi anlamda yer ettiği belirtildi. Campos’un Dorukhan ve Uğurcan için Türkiye’ye geleceği burada Terim’e de bir teklif yapacağı belirtildi.
>