Kwadwo Asamoah'da tek sıkıntı

Kwadwo+Asamoah%E2%80%99da+tek+s%C4%B1k%C4%B1nt%C4%B1
ABONE OL

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kwadwo Asamoah'ın scout raporundan etkilendi. Ancak oyuncu için aynı raporda sık sakatlanıyor uyarısının yer alması sıkıntı oldu.

Fatih Terim daha önce Kwadwo Asamoah’ı sol bek olarak Galatasaray’a istemişti... ancak Ganalı oyuncu o dönemde Inter’in yolunu tutmuştu. Terim kısa süre önce menajerler tarafından önüne Kwadwo ismi önüne gelince scout raporunu bir kez daha okudu. “Dinamik, çalışkan, enerjik, çok yönlü ve taktiksel olarak zeki bir oyuncu olan Asamoah; öncelikle hızı, gücü, dayanıklılığı ve olağanüstü teknik özelliklerinin yanı sıra oyunu okuma becerisiyle dikkat çekiyor” şeklindeki scout raporundan etkilendi. 
 
“Öncelikle top kazanan oyuncu olsa da, hem hücumda hem de savunmada etkili olmasını sağlayan özellikleri var. Orta sahada çeşitli pozisyonlarda oynayabiliyor. Ağırlıklı olarak sol ayaklı bir oyuncu olan Asamoah, boz to box hatta 10 numara dahil oynayabiliyor. Fiziksel ve atletik özelliklerine ek olarak, çok çevik bir futbolcu. İyi bir görüşe, hücum koşusu yapma ve kanattan ortalarla takım arkadaşları için şans yaratabilen bir isim” yazması dikkat çekiciydi. 
 
Ancak aynı raporda, “Yeteneğine rağmen sık sık sakatlanması handikapı” ise tecrübeli teknik direktörün gözünü korkuttu. 
>