'Kulüp takımı düşünmüyorum'

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, basının karşısına çıktı ve EURO 2020’de yaşananlar, alınan sonuçlar ve gelecekle ilgili çalışmalarını anlattı.

%E2%80%99Kul%C3%BCp+tak%C4%B1m%C4%B1+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCnm%C3%BCyorum%E2%80%99
ABONE OL

Kaynak: Ntv Spor

1 / 5

"BEKLENEN TAKIMI GERİ GETİRECEĞİZ"

"Beklentiyi büyüten de biziz. Turnuvada 3 maçı kaybeden de biziz. Düzeleceğimize inancımız tam. Herkesin gurur duyduğu takımı geri getireceğiz. Bugüne kadar adil, açık ve samimi olduk. Biz biriz, birbirimizin karşısında değiliz. Yetkimizi, sorumluluğumuzu hep bildik. Ama son kaybettiğimiz maçların da muhakemesini yapacağız. Turnuvanın genç takımlarından biri olarak ders çıkardık. Yaşlı oyuncu, tecrübeli anlamına gelmez."

2 / 5

"BAŞARI İÇİN DAHA ÇOK KONUŞULMALI, TARTIŞILMALI"

"Futbol artık küçük işlerle, detaylarla sonuç getirebiliyor. Sizin eleştirilerinizi de bunlara katabiliriz. Futbolcu seçimi, fizik gibi detaylar sonucu belirleyebiliyor. Başarı için daha çok konuşulması ve tartışılması gereken bir dönem. Finalde olmayan Fransa, Portekiz, Belçika, Hollanda gibi takımlara baktığımızda bizim de olmamamız normal. Bunu başarabilmek için ne yapılması gerektiğini konuşmamız gerekiyor."

3 / 5

DEĞİŞİM SİNYALİ

"Başımız dik, alnımız ak. Ama çok çalışacağız. Bana yapılan hiçbir eleştiri veya saldırı aldığımız sonuçların yarattığı üzüntüden fazla değil. Daha kötü günler gördüm. Beni de yıpratabilirsiniz ama oyuncuların yıpranmasını istemiyorum. Nereden geldiğimizi ve bundan sonra ne yapacağımızı biliyoruz. Tabloda bir takım değişimler olacak. Değişimlerin ne olacağını sizinle sonra paylaşacağım."

4 / 5

"BENİ İSTEMEYENLER, ELEŞTİRENLER VAR AMA..."

"Bu tabloyu yarım bırakmayacağız ve fırça darbelerimize dikkat ederek bu tabloyu tamamlayacağız. İkinci hedefimiz olan Dünya Kupası'na ulaşacağız. Başarısızlığımızın analizini yapıyoruz, yaptık, yapacağız. Beni istemeyenler, eleştirenler de var ama yalnız hissettirmeyen çok büyük bir kesim de var. Ben her bıraktığım oyuncuya üzülüyorum, kendilerine de söylüyorum. Sevmek, saymak başka bir şey ama iş başka bir şey."

5 / 5

"KULÜP TAKIMI DÜŞÜNMÜYORUM"

"Kulüp takımı düşünmüyorum. Bulunduğum yer benim için rahatsız edici değil. Elimizde iyi bir oyuncu grubu var. Onlarla birlikte Dünya Kupası'na katılacağımızı düşünüyorum."

>