Kerem Aktürkoğlu'nu Galatasaray'dan koparacak açığı buldu

Galatasaray'da Kerem Aktürkoğlu'nun menajeri Erkut Söğüt, oyuncusunu Galatasaray'dan koparmaya kararlı.

Kerem+Akt%C3%BCrko%C4%9Flu%E2%80%99nu+Galatasaray%E2%80%99dan+koparacak+a%C3%A7%C4%B1%C4%9F%C4%B1+buldu
ABONE OL
Hem Galatasaray’ın hem de Türk Milli Takımı’nın yıldızı Kerem Aktürkoğlu ile sözleşme yenilenmesi düşünülüyor. İsteniyor. Bastırılıyor. Ancak neresinden bakılırsa zor bir süreç.
 
İmzayı ne Kerem’in babası, ne de menajeri istemiyor. Tek isteyen Kerem.  
 
Aslında Kerem’in bu performansını sürdürmesi durumunda Galatasaray’ın kaybedecek bir şeyi yok. Çünkü 2024 sezonu sonuna kadar sözleşmesi var. 
 
Ancak yönetim sözleşmeyi revize edip, serbest kalma bedeli koymak istiyor. Kerem’i kolay yoldan elden ucuz bir rakama kaçırmak isyemiyor. 
 
Ancak iddia o ki, hukuk doktorası olan Kerem’in menajeri Erkut Söğüt sözleşmede bir açık buldu. Bu açık sayesinde Kerem’e yıl sonunda ya da devre arasında aldığı yıllık maaşın belirli bir katını teklif eden yine belirli bir oranda bonservis bedeli ödemeye hazır olan takıma genç oyuncuyu Galatasaray’ın rızası olmasa da götürebilecek. 
 
O iddiaya göre Freiburg; Kerem’in 900 bin TL olan yıllık maaşı için 9 milyon TL (yıllık maaşının 10 katı), bonservisi içinde 45 milyon TL (Kerem’e Galatasaray’ın 5 yılda ödeyeceği toplam maaş) toplam ödemeye hazır. 
>