Kalinic'i vermek için Atletico'dan Beşiktaş'a ikinci oyuncu

Kalinic%E2%80%99i+vermek+i%C3%A7in+Atletico%E2%80%99dan+Be%C5%9Fikta%C5%9F%E2%80%99a+ikinci+oyuncu
ABONE OL

Atletico Madrid, Nikola Kalinic transferi için Beşiktaş'a ilginç bir teklifi yaptı. Yanında 'oynatma garantili' Ivan Saponjic kiralanırsa, Nikola Kalinic'in bonservisinin 1.5 milyon Euro'ya verilebileceği iletildi.

Beşiktaş yönetimi, Sergen Yalçın’ın ''yetersiz'' raporuna rağmen stoper Montero’yu almış sözleşmesine de oynama şartı eklemişti. Nikola Kalinic’i Beşiktaş’a göndermek için Atletico Madrid'den bir hamle daha geldi. İspanyol ekibi yetişmesi için Sırp forveti Ivan Saponjic’i de aynen Montero gibi oynama garantili Beşiktaş’a vermeyi teklif etti.

Beşiktaş’a, Montero’dan sonra Saponjic’i de oynama garantili kabul ederse, 1.5 milyon Euro bonservis bedeline Kalinic’i serbest bırakmayı önerdi.

Kalinic transferi tıkandı

Nikola Kalinic, Beşiktaş’tan uzaklaşıyor… İlk başta siyah-beyazlılar, satın alma opsiyonlu kiralama teklifi yaptı. Ancak Sırp golcünün sözleşmesi sezon sonunda biteceği için Atletico Madrid, Kalinic’i kiralamasının söz konusu olmadığını iletti.

El Mundo Deportivo gazetesinin haberine göre Beşiktaş ve Kalinic yılda 2 milyon Euro karşılığında anlaşmaya vardı. Ancak Beşiktaş, Kalinic için 1.5 milyon Euro’yu gözden çıkarırken, Atletico Madrid 6 milyon Euro istiyor. Bu yüzden görüşmeler tıkandı.

Forvet transferinin önündeki engel Isımat-Mirin

Bu arada Beşiktaş’ın forvet transferindeki en önemli engellerden birisi de yabancı kontenjanı... yabancı olması beklenen forvetin imza atması için siyah-beyazlıların en azından Isimat-Mirin sorununu çözmesi gerekiyor. Fransız oyuncu kendisini isteyen Süper Lig takımlarına gitmeyi reddettiği için şimdilik sorun çözülebilmiş değil.

Beşiktaş'ta Kalinic'in alternatifi Bas Dost

Beşiktaş, Nikola Kalinic transferinde ortaya çıkan bonservis krizi sonrasında Bas Dost için hamle yaptı.

Beşiktaş, Nikola Kalinic konusunda önemli aşama kaydetti... ancak aksi bir durum için Bas Dost ile temas kurdu. Ache ve Makanda’dan sonra Andre Silva’nın transferi sorasında Frankfurt’ta 4’üncü forvet konumuna gelen Hollandalı oyuncunun menajeriyle temas kuruldu. Talepleri hakkında bilgi talep edildi.

Ayrıca Kalinic’in aksine sözleşmesi bu sezon değil gelecek sezon sonunda bitecek olan Bas Dost için bir kiralama teklifi yapılması durumunda Frankfurt’un talepleri hakkında bilgi talep edildi.

>