Jorge Jesus resmen Fenerbahçe'de! Sözleşme detayı…

Fenerbahçe, Portekizli teknik direktör Jorge Jesus ile 1 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. Sarı-lacivertliler Jesus'a 3 milyon euro ücret ödeyecek.

Jorge+Jesus+resmen+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99de%21;+S%C3%B6zle%C5%9Fme+detay%C4%B1…
ABONE OL

Dünyaca ünlü teknik adamla uzun süredir görüşen Fenerbahçe, Jorge Jesus ile resmen sözleşme imzalandığını duyurdu.

Jesus’un Fenerbahçe ile imzaladığı sözleşmeye ilişkin detaylar KAP’a yapılan açıklamada belirtildi. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Portekizli teknik adamla 1 yıllığına anlaşıldığı ve 68 yaşındaki Jorge Jesus’a 1 yıllığına 3 milyon euro ödeneceği ifade edildi. Jorge Jesus’un imza töreni 3 Haziran Cuma günü saat 15.00’te yapılacak.

FENERBAHÇE’NİN JORGE JESUS DUYURUSU

Sarı lacivertli kulübün resmi sitesinden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Kariyeri boyunca 3 farklı ülkede 4'ü lig şampiyonluğu olmak üzere 19 majör kupa kazanan dünyaca ünlü Portekizli teknik direktör Jorge Jesus, önümüzdeki 1 sezon boyunca Fenerbahçemizin başında olacak. Braga, Benfica, Sporting CP Lizbon, Al-Hilal ve Flamengo gibi takımları çalıştıran 68 yaşındaki çalıştırıcı, ulusal ve uluslararası olmak üzere toplam 19 kupa kazandı. Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'a, adını Takımımızla ve büyük taraftarımızla şanlı tarihimize yazdıracağı bir sezon diliyoruz!”

İşte Fenerbahçe’den KAP’a yapılan Jorge Jesus açıklaması:

 “Şirketimiz, 2022-2023 futbol sezonu Futbol A takım teknik direktörlük görevi için Sayın Jorge Fernando Pinheiro de Jesus ile 3.000.000 Avro garanti ücret karşılığında anlaşmaya varmıştır. Yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.”