Jorge Jesus, Fenerbahçe'deki ana hedefini açıkladı!

Jorge Jesus bugün İstanbul'a döndü. Pazartesi günü Fenerbahçe'yle yeni sezonu açacak. Portekiz’den dönmeden önce A Bola TV’nin canlı yayınında soruları yanıtladı. Türkiye şampiyonu unvanını kulübe kazandıracağından emin olduğunu söyledi.

Jorge+Jesus,+Fenerbah%C3%A7e%E2%80%99deki+ana+hedefini+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1%21;
ABONE OL
 
“Yeni projelere başladığımızda her zaman en yüksek beklentiye sahibizdir. Çünkü her zaman inanıyoruzdur. Suudi Arabistan, Brezilya'dan sonra üçüncü kez yurt dışındayız. Şimdi sıra Türkiye'de. Bizi çok seven ve bu projeyi kabul etmede belirleyici bir faktör olan bir takıma ve ülkeye gidiyoruz" dedi.
 
Portekiz'de bulunan bazı oyuncuları almak istediğini kabul eden Jesus, Fenerbahçe’nin mali durumunun bunu zorlaştırabileceğini açıkladı.
Jesus "Mümkün olsaydı almak bazı oyuncuları almak isterdim. Ama herkesin bildiği gibi Fenerbahçe maddi açıdan kısıtlı durumda. Finansal fair-play bu, oyuncuların alınmasını büyük ölçüde sınırlıyor Bu yüzden seçim yapmaya çalışacağız. Bizim de fazla zamanımız yok. Çünkü Pazartesi sezonu başlatıyoru.z Merakla doluyum ve başlangıçta işleri olabildiğince çabuk organize etmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.
 
Fenerbahçe'yi Türk futbolunun birinci sırasına döndürmek Jorge Jesus'un ana hedefi. Portekizli teknik adam “tekrar şampiyon olmaya çalışmak fikrim. Çünkü burası Türkiye'nin en çok şampiyonluğu olan ve en büyük kulübü. Ben de bu projeyi seçtim. Çünkü kupalar kazanan bir kulüp. Ayrıca Şampiyonlar Ligi elemelerine katılacak ve bu beni baştan çıkardı” itirafında bulundu.