Jerge Jesus’un Dinamo Kiev planı hazır! Devler Ligi aşkına!

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında karşılaşacağı Dinamo Kiev’e karşı planını belirledi. Teknik Direktör Jorge Jesus, 4-1-3-2 sistemiyle takımı sahaya sürecek.

Jerge+Jesus%E2%80%99un+Dinamo+Kiev+plan%C4%B1+haz%C4%B1r%21;+Devler+Ligi+a%C5%9Fk%C4%B1na%21;
ABONE OL
1 / 5

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Çarşamba günü sat 21.00’de Dinamo Kiev’le deplasmanda karşı karşıya gelecek. Ukrayna temsilcisine karşı taktiği belirleyen teknik direktör Jorge Jesus, futbolcularına bu sistemi ezberletti. Jesus’un oynatacağı sistem, 4-1-3-2 olacak.

2 / 5

KADROLAR İSE ŞÖYLE:

Yerleri garanti olan isimler: Altay, Osayi-Samuel, Szalai, Serdar. 11’e yakın isimler: Ferdi, Arao, Lincoln, Berisha. 11 ihtimali olan isimler: İrfan Can, İsmail, Arda Güler, Crespo, Zajc, Bruma, Emre Mor, King, Rossi, Serdar 11 şansı olmayan isimler: Mert Hakan, Novak, Ertuğrul. 21 kişilik maç kadrosuna girmesi beklenmeyen isimler: Muhammed, Valencia, Pelkas, Burak Kapacak.

3 / 5

Jesus’un Kiev maçında kalede Altay’ı, defansın sağında Osayi’yi, stoperlerde ise Szalai ve Serdar’ı oynatmasına kesin gözüyle bakılıyor. Solda ise Ferdi’nin yerde garanti gibi. Ferdi sadece grip olduğu için bazı idmanları kaçırdı. Bu yüzden Novak oynayabilir.

4 / 5

Ön liberoda yeni transfer Arao’nun oynaması bekleniyor. Ancak takımla doğru dürüst çalışma imkanı bulamadığı için Crespo ya da İsmail Yüksek’le sürpriz olabilir.

5 / 5

Forvet arkasındaki üçlü için çok isim var. Formaya yakın üçlü İrfan Can, Bruma v Lincoln. Emre Mor ve Rossi de sürpriz yapabilir. Arda Güler’in de Lincoln’ün yerine oynama durumu var. Forvetteki ikilide ise Berisha favori gibi. Yanında yeni transfer King oynayabilir. Serdar bu ikiliye göre biraz daha geride görünüyor.