Ismael’in 3’lü sistem inadı kırıldı!

Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, 3’lü sistemin savunucusu olsa da alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle 4’lü sisteme dönmek zorunda kaldı.

Ismael%E2%80%99in+3%E2%80%99l%C3%BC+sistem+inad%C4%B1+k%C4%B1r%C4%B1ld%C4%B1%21;
ABONE OL
1 / 4

Geçen sezon geldiği günden, bu sezon ise hazırlık kampının başından bu yana oynattığı 3’lü sistemden vazgeçmeyeceğini üstüne basa basa söyleyen Valerien Ismael çark etti. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin, Sportif Direktör Ceyhun Kazancı üzerinden yaptığı “sistem” ayarına boyun eğdi. 4’lüye dönme kararı aldı.

2 / 4

Teknik direktör Valerien Ismael, 3’lü sistemden vazgeçmeyeceğini söylese de koşullar onu bu değişikliğe zorladı. Ismael, Başkan Ahmet Nur Çebi’nin, Sportif Direktör Ceyhun Kazancı üzerinden yaptığı “sistem” ayarına boyun eğdi. 4’lüye dönme kararı aldı.

3 / 4

FUTBOLCULAR 4'LÜYE DÖNMEK İSTEDİ

Ismael’in 4’lüye dönme kararında futbolcuların da büyük payı olduğu ortaya çıktı. Takımın kilit oyuncuları, abileri, sözleri dinlenen oyuncuları Ismael’le bir görüşme yaptı. 3’lüye uyum gösteremediklerini, kariyerleri boyunca 4’lüde oynadıklarını, tüm arkadaşlarının eski sisteme dönmek istediklerini anlattılar.

4 / 4

GHEZZAL VE ROSİER BÜYÜK ROL OYNADI

O görüşmeye Necip, Rosier, Atiba ve Ghezzal katıldı. Özellikle Ghezzal ve Rosier şampiyona oldukları sezon 4’lü sistemle neler yaptıklarından Ismael’e bahsettiler, takımın genlerinin 4’lü oynamaya uygun olduğunun altını çizdiler.